Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tencere

Yemek pişirme konusunda tencere, zorunlu bir ihtiyaçtır. Lezzetli ve sağlıklı yiyecekler hazırlamak için oldukça uzun süredir tencere kullanılır. Gelişen teknoloji ile birlikte farklı materyaller ile üretilmektedir. Yani daha dayanıklı ve güvenilir tencereler bulmak mümkündür. İhtiyacınıza ve pişireceğiniz yemeğe uygun tencereleri, Kütahya Porselen kalitesi ile elde edebilirsiniz. Farklı boyutlarda tencereler ile tam kıvamında yemekler pişirebilirsiniz. Çorba, pilav, sulu ve etli yemekler için farklı farklı modelleri tercih edebilirsiniz. Genellikle yuvarlak şekle sahip tencereleri, kare veya dikdörtgen şeklinde de bulabilirsiniz. Yemeklerin uygun şekillerde pişmesi ve sıcaklığını uzun süre koruması için tencere kullanımı oldukça önemlidir. Yiyeceklerin sağlıklı yapısını korumasında da tencereler büyük rol oynar. Tencerenin hangi malzemeden elde edildiği, yemeğin pişme şekli ve kıvamını ayarlamayı sağlar. Ayrıca uygun boyutlarda olması gerekir. Örneğin; tencere büyük ve geniş ise pilav yapmak için uygundur. Sulu ve etli yemekler için ise daha çok derin ve büyük tencereler kullanılmalıdır. Farklı özelliklere sahip tencere modelleri, her ihtiyaca uygun üretilir. Kütahya Porselen kalitesi sayesinde dayanıklı ve uygun fiyatlı tencerelere sahip olabilirsiniz.

Tencere Modelleri

Yemek pişirme deyince akla ilk gelen araçlardan olan tencere, oldukça fazla modele sahiptir. Düdüklü tencerenin, profesyonel mutfaklarda önemli bir yeri vardır. Yapısı gereği uzun sürede ve zor pişen yemekler için uygundur. Havayı ve ısıyı büyük haznesi içine hapsederek, yemeklerin daha kısa sürede pişmesini sağlar. Aynı zamanda besin değerlerini de korumalarına yardımcı olur. Hava çıkışlı klasik düdüklü tencerelerin yanında, günümüzde akıllı düdüklü tencereler de vardır. Bu modeller ısı ve derece ayarı yapma imkanı verir. Et, balık gibi yemekleri pişirmek için demir döküm tencereler tercih edilir. Yüksek ısıyı içine hapsederek besin değerlerini korumayı sağlar. Lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirmeyi sağlayan, uygun fiyatlı bir modeldir. Tekli olarak satın alabileceğiniz gibi farklı yemekleri rahatlıkla pişirebilmek için set halinde olanları da tercih edebilirsiniz. Farklı renklerde döküm tencereler ile mutfağınızı renklendirebilirsiniz. Tencere çeşitleri arasında severek tercih edilen granit ise doğallığı ile beğenileri toplar. Avantajlı özellikleri ile her mutfakta olması gereken bir seçenektir. Çizilmeye ve yapışmaya karşı dayanıklı olduğu için uzun ömürlü kullanım imkanı verir. Tanecikli yapısı, granitten gelen doğallığın göstergesidir. Kanserojen içermez ve sağlıklı yemekler pişirmeyi sağlar. Kolay temizlenebilir olmasının yanı sıra yüksek ısıya karşı oldukça dayanıklıdır. Çelik tencere de hijyenik ve sağlıklı malzemesi ile ön plana çıkar. Aşınmaya karşı dayanıklı olduğu için güvenle tercih edebilirsiniz. Bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Düdüklü, saplı, süzgeçli tencere modellerini çelik olanlardan seçebilirsiniz. Şık ve estetik görünümü ile beğeni toplayan porselen tencere, yiyeceklerin orijinal tadını ve besin değerlerini korur. Ayrıca daha az yağ kullanarak yemek pişirebilirsiniz. Doğa dostu bir şekilde üretildiği için çevreyi korumuş olursunuz. Seramik tencereler de görünümleri ile ön plana çıkan seçeneklerdendir. Ayrıca yüksek ısıya dayanıklı olduğu için yanmaz, yapışmaz özelliğe sahiptir. Tasarım, renk, desen, şekil gibi özellikleri bakımında tencereler oldukça çeşitlilik gösterir. Zevkinize göre aralarından seçim yapabilir ve mutfağınızda estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Kulp ve kapak tasarımları, el yakmayan tencereler ile daha güvenli kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. Kütahya Porselen, her bütçeye ve ihtiyaca uygun üretim yapar. Bu sayede aradığınız tencereleri kaliteli bir şekilde bulabilirsiniz.

Tencere Boyutları

Pişirilecek yemeğin lezzetli olması açısından tencerenin boyutu oldukça önemlidir. Pilav ile çorbayı farklı tencerelerde pişirmek daha doğru olur. Ayrıca yemek miktarı da hangi boyutta tencere kullanılması gerektiği konusunda oldukça önemlidir. Küçük tencereler daha çok tek kişilik evler için uygundur. Büyük tencereler ile kalabalık sofralar için yeterli yemek pişirmek mümkündür. Aynı zamanda fiyatları da daha hesaplıdır. Litre ve santimetre değerlerine bakarak bir tencerenin derinliği ve genişliği hakkında bilgi edinmek mümkündür. Boyutlarına göre tencereler şu şekilde sınıflandırılabilir:

Küçük: 12, 14, 16, 18 cmOrta: 20, 22, 24, 26, 28 cmBüyük: 30, 32 cm

Derinlik olarak ise genellikle 5, 10 ve 20 lt şeklinde sunulur. Tencere ölçüleri, satın almadan önce karar vermenizi kolaylaştıran özelliklerdendir. En küçük tencereler arasında sayılabilecek sosluklar, her evde olması gereken modellerdendir. Sos yapmak için özel olarak tasarlandığı için özel bir kullanım alanı sunar. Sos tenceresi modelleri de kendi aralarında farklı boyutlara ayrılır. Ne kadar sos yapacağınıza bağlı olarak seçim yapabilirsiniz. Küçük ama derin sosluk tencerelerde süt, su gibi sıvıları da rahatlıkla kaynatabilirsiniz. Her mutfak için uygun boyuta sahip tencereleri Kütahya Porselen’de bulabilirsiniz. Profesyonel mutfaklar için büyük ve set halinde satılanları; ev mutfakları için küçük-orta boy ve daha az parçadan oluşan tencere setlerini tercih edebilirsiniz. Lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirebilmek için tencere kulbu, ölçüsü, yapısı, malzemesi gibi özelliklere dikkat etmelisiniz. Ayrıca çeşitli tasarımları ile zevkinize uygun seçim yapabilir ve mutfakta da zarifliği elde edebilirsiniz.

Tencere Fiyatları

Tencere satın alırken dikkat edilen noktalardan biri de fiyattır. Piyasada çok düşük fiyatlara tencereler bulmak mümkündür; fakat kalite konusunda güvenilir değildir. Bu nedenle kaliteli malzemelerden elde edilen tencereleri tercih etmelisiniz. Böylece uzun vadede daha yüksek performans elde edebilirsiniz. Kütahya Porselen, kanserojen içermeyen ve kaliteli materyaller kullanarak üretim yapar. Bu sayede güvenle yemek pişirebilirsiniz. Tencerelerin fiyatları bazı faktörlere göre değişiklik gösterir. Bunların başında, hangi materyalden üretildiği gelir. Tencerenin malzemesi, doğal olarak fiyatını etkiler. Ayrıca büyüklüğüne göre de fiyatlandırma yapılması söz konusudur. Daha küçük olduğu için sos tenceresi fiyatı daha düşüktür. Set halinde satılan tencereler, kaç parçadan oluştuklarına bağlı olarak farklı fiyatlara sahiptir. Daha fazla parçadan oluşan setler, hesaplı ve avantajlıdır. Tasarımlarına göre de tencereler arasında fiyat farkları görülür. Düz renklerden oluşanlar daha uygun fiyatlıyken; desenli ve renkli tencereler daha yüksek fiyatlara sahiptir. Tencerenin sahip olduğu ek özelliklere bağlı olarak fiyatı da değişir. Kulp ve kapak tasarımında kullanılan materyaller, ısıyı tutma seviyesi gibi özellikler oldukça önemlidir. Yemeklerin pişmesini kolaylaştıran düdüklü tencere, özel bir kullanım alanı sunar. Bu nedenle, fiyatı da diğer tencerelere nazaran daha yüksektir. Derinliği ve litresi de fiyatı belirlerken göz önünde bulundurulur. Dayanıklı ve yüksek performansa sahip olması sayesinde daha avantajlı bir kullanım imkanı verir. Yani fiyat performans açısından değerlendirildiğinde oldukça verimli bir seçenektir. Tencere önerileri ve tercihleri daha çok pişirilecek yemeğe göre yapılmalıdır. Yalnızca fiyata bakarak seçim yaparak dilediğiniz kullanım süresini elde edemeyebilirsiniz. Kütahya Porselen, tencere konusunda geniş ürün yelpazesi ile her ihtiyaca hitap eder. Farklı materyallerden elde edilen, farklı boyutlarda, farklı tasarımlara sahip tencereleri kolayca bulabilirsiniz. Bu da fiyat konusunda geniş bir aralık sunduğu anlamına gelir. Yani aradığınız tencereler bütçenize uygun bir şekilde sunulur. İhtiyacınıza uygun özelliklerdeki tencere fiyatları, Kütahya Porselen sayesinde bütçenizi sarsmaz. Uzun ömürlü, kaliteli ve güvenilir tencereler ile lezzetli yemekler pişirmek daha kolay olur. Sağlığınızdan ve damak tadınızdan ödün vermemek için Kütahya Porselen tencerelerine güvenebilirsiniz.

Daha fazla... Gizle
KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit