Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Çay ve Kahve Ürünleri

Son yıllarda bolca tükettiğimiz içeceklerin başında elbette ki çay ve kahve ikilisi gelmektedir. Bu iki içecek birçok özelliği ile diğer içecek türlerinden ayrılmaktadır.

Çay ve Kahve, her gıda mağazasında rahatlıkla bulunabilecek ürünlerin başında gelmektedir. Tadı, kokusu, rengi ve özellikleri sayesinde içecek bakımında en çok tercih edilen iki içecektir çay ve kahve. Çay ve kahve geniş yaş kitlelerinin rahatlıkla tüketebileceği içeceklerdir. Bu anlamda her yaş grubunun severek içtiği çay ve kahve, bu özelliği ile Dünya içecek piyasasında en çok adı geçen iki üründür.

Çay Seti Çeşitleri

Çay her yaş grubunun severek kullandığı içeceklerin başında gelmektedir. Kendisine has tadı ile insanları kendisine bağlayabilen bir özelliğe sahip olan Çay, her yıl milyonlarca ton üretilmekte ve satışı yapılmaktadır. Ülkemizin Karadeniz bölgesinde yetişen çay, Karadeniz’den Dünya’nın birçok farklı noktasına çay ihracatı yapmaktadır. Ülkemizin, Dünya çay üreticisi ülkeleri sıralamasında önemli ve hatırı sayılır bir yerde olması bizi mutlu etmektedir. Çay’ın bu kadar çok tüketilmesi, Çay takımı ürünlerine de yansımıştır. Özellikle son yıllarda çıkan çay modelleri porselen takımı modelleri birçok farklı çeşitte sizin önünüze serilmektedir. Sade ve açık tonlarda ki kahve takımlarından tutun da, en ihtişamlı ve özel olarak dekore ve motiflenmiş  çay takımları, yeni çay takımı kreasyonunda kendisine yer edinmiş bulunmaktadır. Çay ürünleri; estetik duruşu, kendisine has tarzı, göz kamaştırıcı şıklığı ile sevebileceğiniz modeller ile karşılaşmanız sizi şaşırtmasın.

Çay seti seçimleri tatlı bir telaşa sebebiyet vermektedir. Özellikle çay bardağı çeşitlerinin çokça bulunması yüzünden karar verme süreniz artış gösterebilmektedir. Fakat eviniz için en ideal ve en güzel çay takımını seçimini yapmanız sizin elinizdedir. Fakat doğru çay bardağı seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Evinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Çünkü alacağınız çay takımını evinize yerleştirdikten sonra estetik anlamda bir problem ile karşılaşmamanız için bu önceliğe dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu anlamda evinizde çoğunlukla sade renklere önem vermişseniz ve açık tonlu ürünlere ağırlık göstermişseniz alacağınız çay takımının da bu önceliklere yer vererek açık renkli ürünlere ve açık renkli işlenmiş motiflerdeki çay takımları seçmeniz gerekmektedir. Fakat evinizde şıklığa ve zarafete önem vermişseniz ayrıca ev içerisinde kullanmış olduğunuz dekorasyon ürünleri de evinize ağır bir hava katıyor ise alacağınız çay takımları seçimlerinin de bu türden özelliklere dikkat ederek çay takımınızı koyu renkli, zarafetli ve odanın o ağır havasına uyum gösterebilecek türden ürünler seçmeniz gerekmektedir.
  • Çay ve porselen takımı seçimlerinde her bir detayla özel olarak ilgilenmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda çay setinin ne tür motifler ile işlenmiş olduğuna dikkat etmeniz ve alacağınız kararlarda da bu önceliklerinizi gün yüzüne çıkarmanız gerekmektedir. Kelebek motifleri ile süslenmiş çay seti seçimleri bulunduğu odaya ferah bir hava katmada yardımcı olacaktır. Özellikle mavi gibi açık tonlarda kullanılmış kelebek motifleri, ortama huzur ve güven duygusu katmada yardımcı olacaktır. Açık tonlarda ki kelebek motifli çay setleri özellikle yaz aylarında çokça satılan parçaların başında gelmektedir.
  • Altın tonu renginde işlenmiş çay takımlarının aklınızda yer edinmesinde fayda var. Bu tür renk tonları ile süslenmiş çay ve porselen takımları bulunduğu ortama düşünemeyeceğiniz kadar farklı ve estetik bir ortam katmanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın ki tüm porselen takımı türleri bir nevi odanın estetiğine estetik katmak için dekorasyon amaçlı da kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu türden renk tonları ile seçilmiş ve odaya homojen bir şekilde dağıtılmış takımlar, misafirler tarafından beğenilmektedir.

Birbirinden Kaliteli Çay Bardakları

Çay bardakları, çay takımının olmazsa olmazlarındandır. Bu anlamda çay bardağı seçimleri ve çay bardaklarının odaya güzel bir ahenk ile dağıtmanız gerekmektedir. Çay setlerin de önemli bir yere sahip olan çay bardağı takımının, odanın düzenine göre seçilmeli ve oda ile bir bütün oluşturması gerekmektedir. Bu anlamda çay bardağı seçiminde oda uyumu;

-Evinizde çoğunlukla açık tonda ürünler tercih etmişseniz çay bardağı seçimlerin de bu özelliklere dikkat etmenizde fayda var. Bu anlamda evinizde sadelik yanaysanız tercih edeceğiniz çay bardağı takımlarının çoğunlukla açık renkli, göz yormayan, estetik ve sade duruşu ile kendisine ikince defa baktıran çay bardağı seçmeniz gerekmektedir. Sade çay bardağından kastettiğimiz düz beyaz veya düz açık tonlu ürünler kadar hafif motiflenmiş bu sayede göz yormayan çay bardağı takımlarıdır. Bu tür çay bardağı takımları odanıza farklı hava katmanızda etkili unsurların başında gelmektedir.

-Evinizde çoğunlukla koyu tonlarda ürünlere ağırlık vermişseniz tercih edeceğiniz çay bardağı takımı seçimlerin de bu özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Eviniz, ışıltılı, ağır ve şehvetli ise alacağınız çay bardağı takımları da evinizin ağırlığını, ışıltısını ve şehvetinin altında ezilmeyecek olması gerekmektedir. Bu yüzden evinize alacağınız çay bardaklarının koyu renkli, ağır motifler ile işlenmiş ve özel olarak tertip edilmiş, odanın ağırlığından ve güzelliğinden geri kalmayacak, kendisini sunumlarda belli ettirecek dereceye sahip olması lazımdır.

Çay setinin içerisinde bulunan çay fincanı ve çay kulpları, estetik duruşu ve sunumlardaki hoş ve güzel görünüşü ile sunumlara farklı bir hava katmada etkili olmaktadır. Çay fincanı, motiflerine göre farklı versiyonlar ile karşınıza çıkmaktadır. Bu anlamda sizin tercih edeceğiniz çay fincanları, evinize uyum sağlaması, bulunduğu ortama kolaylıkla farklı bir hava katabilmesi ile ön plana çıkması gerekmektedir. Altın renk tonlarından, Osmanlı dönemine ait motiflere kadar farklı türden çay fincanları, evinizin salonunu ve mutfağınıza renk, heyecan, ışıltı ve ihtişam katmayı beklemektedir. Her bir çay fincanına gösterilen değer ve dikkat sayesinde yeni model çay fincanı takımları, sizin seveceğiniz modelleriyle evinize farklı bir hava katmayı beklemektedir.

Kahve Seti Modelleri

Kahve çoğu yaş grubunun severek kullandığı içeceklerin başında gelmektedir. Gıda marketlerinde, restoranlarda, alışveriş merkezlerinde göremeye alışık hale geldiğimiz kahve ve kahve çekirdekleri piyasası çokça dönen içecekler arasında gelmektedir. Ülkemizde dahil olmak üzere Dünya’nın birçok farklı noktasında rağbet gören içeceklerinde  başında kahve gelmektedir. Aynı zamanda kahvenin asırlar önce bulunması, günümüze kadar gelen süre içerisinde farklı çeşitlere bölünmesi kahveyi kahve yapan etkenler arasında yer almaktadır. Türk kahvesi, dibek kahvesi, damla sakızlı Türk kahvesi, Osmanlı saray kahvesi gibi onlarca farklı kahve çeşidi ve kahve ürünleri olması, Türk halkını uzun yıllar boyunca kahve kültürü ile bağdaşmasına vesile olmuştur.

Kahvenin tadı, görünüşü ve yoğunluğu kadar kahvenin sunumu da ayrı bir öneme sahiptir. Eski yüzyıllardan beri misafirlerden krallara ve padişahlara kadar kahve servisinde farklı kahve dekorasyon ürünleri kullanılmıştır. Eski tarihlerden beri kahve sunumuna önem verilmesi günümüzde bu geleneği devam ettirmemize yol açmıştır. Bu anlamda evlerimize kullandığımız kahve takımları sürekli olarak yenilik ve değişiklikler görmüştür. Modern tarzı yakalama, yeni kahve takımı ürünlerinden haberdar olmanız kahve sunumunuzun güzelleşmesine sebebiyet vermektedir.

Kahve sunumu iyi yapmak, kahvenin tadı ve tonu kadar önemli ve hassas bir noktadır. Bu anlamda doğru kahve takımı seçmeniz, seçtiğiniz kahve takımı modelinin de odanız ile bütünleşmesine ve bağdaşmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden odalara göre kahve takımı modeli önerileri;

  • Evinizde genellikle açık renkli ürünlere ağırlık vermişseniz, sadelikten ve modernlikten taraftarsanız alacağınız kahve takımlarında da bu özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu anlamda tercih edeceğiniz kahve sunumunda çoğunlukla açık tonlarda işlenmiş kahve setlerine göz gezdirmeniz gerekmektedir. Kahve fincanı üstüne işlenmiş olan motifler kahve setinin temel noktası haline gelmektedir. Kahve setine renk, ihtişam ve ağırlık katmasını sağlayan kahve setleri, motiflime özelliği ile farklı modeller ile karşınıza çıkmaktadır. Bu gibi özellikler kahve sunumları bakımından oldukça önemlidir.
  • Evinizde çoğunlukla koyu tondaki renklere ağırlık vermişseniz, evinizin belirli bölümlerin de ağır ve ihtişamlı dekorasyon tipleri mevcut ise evinize tercih edeceğiniz ve kahve sunumu yaparken kullanacağınız kahve sunumu yaparken kullanacağınız kahve takımlarında bu tip ev özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Eviniz; ağır, ihtişamlı ve süslemesi bol ise alacağınız kahve takımında da çoğunlukla koyu tonlardaki renklere, ağır motif işlemelerine önem vermeniz gerekmektedir. Osmanlı kültürünü yansıtacak motif işlemelerine özellikle ihtişamlı ve ağır evinizin baş tacı haline gelebilmektedir. Kahve sunumunda da çoğunlukla Osmanlı türde işlenmiş kahve takımları, sunumu farklı bir boyuta taşımada etkili unsurların başında gelmektedir.

Nesillerdir Türk halkının vazgeçilmezi haline gelen, eşsiz lezzeti ile evlerimize sürekli olarak tükettiğimiz ve piyasası çokça dönen kahve, sunumu ve dekorasyon önerileri ile göz zevkinizi tam olarak yakalamanıza fırsat tanımaktadır. Kahve bardaklarının estetik ve güzel duruşu kahve keyfinizi apayrı bir boyuta çıkarmada yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra kahve bardağının kulp kısmını orta büyüklükte yapmak, her yaş grubunu insanın kahvesini rahatlıkla içmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra kahve bardaklarının alacağı hacim miktarı da ortalama bir değerde olması gerekmektedir. Ortalama değerin üstünde kahve alım hacmine sahip olan kahve bardakları, ağır olması ve çabuk soğuması ile tüketicinin kahve zevkini tam olarak çıkaramamasına neden olmaktadır.

Kahve Bardaklarının Özellikleri

Renkli işlemeler ile döşenmiş, farklı renk çeşitleri ile odaya farklı bir hava katmaya müsait olan kahve bardakları modelleri son yılın trendleri haline gelmiştir. Özellikle son yıllarda evinde farklı renk çeşitlerine yer vermek isteyen için tasarlanmış bu tür kahve bardağı çeşitleri, son yıllarda çokça tutulan ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle yeşil, turuncu, açık mavi ve koyu mavi gibi renkler ile harika bardak çeşitleri ile karşılamanız mümkündür. Sizin tek yapacağınız yüzlerce farklı kahve bardağı içerisinden evinize ve göz zevkinize en çok uyan kahve takımını seçmek olacaktır. Bu anlamda kahve sunum ürünleri ve kahve dekorasyon ürünleri konusunda uzmanlaşmış birisinden yardım istemeniz daha kolay ve daha az stres ile kahve bardağı seçmenize yardımcı olacaktır.

Son yılların trendi haline gelen bir başka kahve bardağı modeli ise düz beyaz kaplamalı, sade ve estetik duruşu ile ön plana çıkan kahve bardağı modelleridir. Bu yüzden kahve bardağı seçimi yapmadan önce açık beyaz renk tonlarındaki takımlara da yer vermeniz gerekmektedir. Açık renkli kahve bardaklarının ev içerisinde uygulamış olduğu büyüsü muazzam derecede etki etmektedir.

Daha fazla...Gizle

KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit