Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Sofralarınızı Zenginleştiren Sofra Sunumları

Göz alıcı birbirinden şık sofra sunumları ile misafirlerin beğenilerini yakalamak istiyorsanız sofra sunum ürünleri tam sizlik. Zaman içerisinde gelişen sofra modasına uyum sağlamak hem kendinizin hem de misafirlerinizin sofraya hayran kalmasını sağlıyor. Bazı zamanlar çok ufak bir peçete bazı zamanlarda ise ufak bir aksesuar sunumlarınızı bambaşka bir noktaya taşıyabiliyor. Günümüzde yalnızca misafirler için de şık sunumlar yapılmıyor. Gündelik bir zamanda kendiniz için de şık sunumlar ile masalarınıza renk katabilirsiniz. Sevgililer gününde, yılbaşında sunum sofralarına daha da fazla önem verirsiniz. Bu özel günlerde kullanacağınız farklı modellerle masalarınızda sıcak bir görünüm oluşturmuş olacaksınız. Sunumlarınızda bütünlük sağlamada sunum tabaklarınızın önemi büyüktür. Aynı zamanda sunum tabakları yaptığınız yemekleri de ön plana taşır. Yemeklerinizin yanında sunacağınız mezeler için üretilen tabaklar da sunumlarınızı güzelleştirir. Yemeklerin yanında getirilen baharatlıklar da sunumun değerli parçalarındandır. Her çeşitteki renge sahip olmanız biraz zordur tam bu noktada suplalar karşınıza çıkacaktır. Eğer her renk sunum tabağına sahip değilseniz suplalar ile sunumlarınızda uyumu yakalarsınız. Sofra sunumu denildiğinde akla hemen tabaklar gelse de bardaklar da bütünlük açısından son derece önemlidir. Özenle hazırladığınız sunumlarda tabak ve bardaklardan sonra sofra sunum aksesuarları da sunumlarınızı şahane gösterecek küçük gibi görünen ama son derece önemli detaylardandır. Tabaklarınızın altında ışıl ışıl parlayacak olan suplalar, sofraların olmazsa olmazı çeşitli modellerdeki peçeteler, romantik akşam yemeklerinizi taçlandıracak mumlar ve çiçekler sunumlarınız için bir tabak ve bardak kadar önemlidir. Çatal kaşık ve bıçaklar da sunumların vazgeçilmez ürünleridir. Kahvaltı sofra sunumu için de kahvaltılık çeşitleri sunumlarınızı çeşitlendirecektir. Aynı zamanda çay veya kahve saatlerinizde ise yanlarına koyabileceğiniz küçük atıştırmalıklar için yapılan kaseler sunumları şık gösterecektir. Sofralarınız için koyacağınız en küçük üründen en büyük ürüne kadar her ürün sunumlarınız için inanılmaz bir öneme sahiptir. Herkesin tarzına uyan çeşitli modeller arasından sofralarınızın gözdesi olacak ihtiyacınıza uygun modelleri satın alarak şık sofralar çıkarabilirsiniz.

Sunum Ürünleri Çeşitleri İle Sofralarınız Çok Şık

Sofra sunumu hazırlarken öncelikle akıllara tabaklar gelir. Pasta sunumlarınız için pasta tabakları, mezeler için meze tabakları, bazı salata ve çorbalar için çukur ve kayık tabaklar, makarnalarınız için özel üretilmiş makarna tabakları olarak çeşitli modellerde karşınıza çıkar. Bu sofra sunum tabakları üretildikleri malzemelere göre de çeşitlenir. Tabaklardan sonra bardaklar sunumlarda yerini alan önemli ürünlerdendir. Bardaklar su bardağı veya meşrubat bardağı olarak ayrılır. Bu bardaklar da boyutlarına ve renklerine göre ayrılır. Yapacağınız çay ve kahve zamanları için de modeller değişiklik gösterecektir. Çay bardaklarının kimisinin kulbu varken kimisinin yoktur. Kahve fincanları da boyutlarına ve renklerine göre değişir. Çatal bıçak kaşık setleri nerden kullanacağınıza göre değişiklik gösterir. Bir sofradan bahsettiğimizde aklımıza sofra sunumları akşam yemeği gelse de kahvaltılarda kurulacak olan sofraların sunumları da önemlidir. Kahvaltı takımları da sayısına ve modellerine göre değişir. Kahvaltılarınızda kahvaltılıklarınızı reçellerinizi, peynirlerinizi, zeytinlerinizi ayrı ayrı koyacağınız çok bölmeli kahvaltılık modelleri de çeşitlidir. Akşam yemeklerinizden sonra çay içerken ikramlıklarınızı koyacağınız ahşaptan ve camdan yapılmış pek çok çerezlik çeşidi mevcuttur. Tabaklarınızı, bardaklarınızı, çatal bıçak ve kaşıklarınızı koyduktan sonra sofralar için satılan aksesuarlar peçetelikler, Amerikan sunumları, masa örtüleri, çiçekler ve mumluklar kahvelerinize eşlik edecek olan lokumluklar her ne kadar küçük ürünler gibi gözükse de sofranız bu ürünlerle bütünlük kazanacaktır. Dilediğiniz aksesuarı sofranızda kullanarak daha şık bir sunum hazırlamış olursunuz. Şık sofra sunumu için bu ürünlerin birbiri ile uyum sağlayan renk ve modellerini sofralarınıza katabilirsiniz.

Sunumlarınızı Şık Hale Getiren Malzemelerde Dikkat Etmelisiniz?

Sofra sunum malzemeleri çok sayıda çeşide sahiptir. Bu malzemeler en ufak detaylardan en büyük detaylara kadar çeşit çeşit modellere göre değişiklik gösterir. Çok çeşitli modellere sahip olan bu ürünleri satın alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalardan bazılarına değinmek gerekirse şöyledir;

  • Bazı takımlar sofra sunum seti halinde bazı takımlarda tekli halde satılır. Satın almak istediğiniz malzemelerin tümünün aynı olmasını istiyorsanız set halindeki modelleri tercih etmeniz gerekir. Set halinde satılan çatal bıçak kaşık setlerini satın alırken yıkandıkça paslanmayan ürünler olmasına dikkat etmeniz gerekir. Paslanmayan ürünleri yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Böylelikle paranız çöpe gitmemiş olur.
  • Satın alacağınız takımların kaç kişilik olduğu da oldukça dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alır. Kimi takımlar 6 kişilik kimi takımlar 12 kişilik kimi takımlarda 24 kişiliktir. Takımlar sayısına göre içerdiği ürün adeti de artış gösterdiği için fiyatlarda değişecektir. Bu sebeple kaç kişilik sunum hazırlayacağınız ve karar verip o şekilde tercih yapmalısınız.
  • Sofra sunum malzemeleri alırken ihtiyacınızın ne olduğuna karar verip sonra satın alırsanız ihtiyaç fazlası ürünleri almamış olursunuz.
  • Satın alacağınız sofra sunum ürünlerinin boyutları da dikkat etmeniz gereken noktalardandır. Sunum yapacağınız porsiyonların büyüklüklerine göre tabaklar tercih etmelisiniz.
  • Satın aldığınız ürünleri uzun yıllar boyunca kullanmak istersiniz. Bu sebeple ürünler 10 derece dayanıklı ve kaliteli olmalı. Ürünlerin dayanıklılığı ve kalitesi de üretildiği malzemeler ile doğru orantılıdır. Sofra sunum ürünleri alırken üretildiği malzemelere de dikkat etmek gerekir.
  • Aynı zamanda ürünleri uzun yıllar kullanabilmek için kendi tarzınıza her zaman hitap edecek ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Son olarak da dikkat etmeniz gereken nokta sofralarınız için seçeceğiniz aksesuarlardır. Sofralarınız için seçeceğiniz aksesuarlar soframızdaki diğer sunum ürünleri ile uyum sağlamalıdır. Aynı zamanda boyutları da sofraya uygun olmalıdır.

Çeşitli Fiyatlandırmaya Sahip Sunum Ürünleri

En küçük ürünlerden en büyük ürünlere kadar her çeşit sofra ürünleri sofranıza bütün modelleri ile şıklık katmaktadır. Kelimenin tam anlamıyla şık bir sofra için sofra aksesuarlarından yemek takımlarına kadar bütün ürünler çok önemlidir. Sofra sunumları için bu kadar önem taşıyan ürünlerin fiyatları da oldukça çeşitlidir. Değişen model ve markalarla birlikte fiyatlarda değişiklik gösterecektir. Örneğin aynı renge ve aynı desene sahip görünüşü aynı olan ürünlerin üretildiği malzemelerin farklı olması bu ürünler arasında fiyat farkı oluşturacaktır. Üretildiği malzemelerin farklı olması ürünlerdeki dayanıklılığı ve kaliteyi de değiştireceği için fiyatların farklı olması normaldir. Tekli satılan ürünler ile takım halinde satılan ürünler arasında da tabii ki fiyat farkı gözlemlenecektir. Satın alacağınız sofra sunum ürünlerinin boyutları da fiyatlarda önemli bir etkiye sahiptir. Kim ürünler düz bir modeli sahipken kimi ürünlerde de bazen işlemeler ve detaylar olur. Bu işlemeli ve detayları bulunan tabak modelleri düz modellere göre fiyatları daha farklı olur. Şöyle bir toparlamak gerekirse sofra ürünleri içerdiği ürün sayısına, modelin, rengine, üretildiği malzemesine, hangi ihtiyacınızı karşılayacak olduğuna ve üzerinde yapılan bazı işlemlere göre fiyatlar artış ya da düşüş gösterecektir. Her tarza hitap ederek hazırladığınız bütün sunumları ve yemekleri daha güzel hale getirecek ve sofralarınıza ön plana çıkaracak olan sofra sunum gereçlerine kolayca sahip olabilirsiniz.

Daha fazla...Gizle

KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit