Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Sofralarınızı Taçlandıracak Yemek Takımları

Geçmişi ateşin bulunmasına dayanan yemek yeme, yemek yapma ve bunların sunumları oldukça değişmiştir. Geçmişten günümüze kadar yemekler de çok değişiklik göstermiştir. Yalnızca besinlerin değişmesiyle sınırlı kalmamıştır tabii ki aynı zamanda bu besinlerin sunumunun yapıldığı ürünlerde de değişiklikler olmuştur. Eskilerde suyu taşımak, saklamak için çamurdan kaplar yapılmıştır. Daha dayanıklı, görüntüsü daha şık ve daha kullanışlı kaplar yapılmak istendiğinde ise bugüne kadar gelişen ve hala da gelişmeye devam eden yemeklerde kullanılan takımlar ortaya çıkmıştır. Yıllardır yerini asla kaybetmeyen tabaklar geçmişten günümüze herkesin kullandığı önemli araç gereçlerin içinde yerini almıştır. Evlerde çok fazla zaman geçirilen yerlerden birisi de mutfaklardır. Mutfaklarda kurduğuz muhteşem sofralarda kullanmanız gereken eşyalar arasında yemek takımları yer alır. Hemen hemen her mutfak ihtiyacınıza cevap veren kurduğunuz sofraların tamamlayıcısı ve daha özenli görünmesini sağlayan takımlar sizlere sunuluyor. Günümüzde dekorasyona ve ihtişamlığa karşı artan ilgiyle her mutfakta olması gereken bazı temel eşyaların yanında gösterişe sahip ve elde etmek istediğiniz ihtişama sizi ulaştıran takımlar bulunmaktadır. Genç kesimden yaşlı kesime mutfakta vakit geçirmeyi seven, sofralarında şıklığı sağlamak isteyen hemen hemen herkesin hoşuna giden günlük yemek takımını veya kahvaltı takımını dikkatle seçmelidir. Evinde kendi sofrasında ve misafirperverlik konusunda dikkatli olan bireyler çeşitli takımlar kullanarak şıklığı ve tarzını ortaya koymayı başarır. Seçim yapacağınız takımların tasarımları sizin kuracağınız sofralara ne kadar önem verdiğinizin göstergesi olacaktır. Takımların her biri özenle hazırlandığı gibi kalabalık ailelerin de yüzünü güldürmeyi başarıyor. İhtişamı, sofralarınızın taçlanmasını sağlayacak takımlar gerek günlük kullanımınızda gerekse özel misafir davetlerinizde sizlere eşlik ederek size ve misafirlerinize kusursuz bir sunum hazırlamanıza yardımcı oluyor.

Işıl Işıl Sofralarınızda Çok Çeşit Yemek Takımları

Mutfak sofralarınızı süslemek, kurduğunuz sofraları adeta baştan yaratmak ve akıl almaz güzelliğe kavuşmasını sağlamak en doğal hakkınızdır. Tam bu noktada da kendinize ve misafirlerinize birbiri ile uyum içinde bulunan takımlar ve bunların farklı modelleri karşınıza çıkar. Takım denildiğinde akla çok sayıda ürünler gelmektedir. Takımlar arasında çeşitli tabaklar, fincanlar, fincan tabakları, kase, bardak, çatal kaşık bıçak takımı, baharatlık, peçetelik gibi ürünler vardır. Sofra takımları farklı tarzlara sahip insanlar için birbirinden farklı çok çeşitte üretilmektedir. Bunun sebebi yalnızca farklı tarza sahip insanlar değil aynı zamanda bu takımlar farklı ihtiyaçları karşılamak için de farklı modeller ile üretilir. Bu sebeple öncelikli olarak ihtiyacınızı uygun daha sonra da tarzınıza, zevkinize uygun ürünleri seçmek önemli bir adımdır. Bu iki maddeye karar verdikten sonra onlarca marka ve modeller arasından da seçim yapmanız gerekecektir. Çeşitler ilk önce sayısı az sofra veya çok kalabalık sofralar kuracağınıza göre 6 kişilik veya 12 kişilik gibi az ya da çok parça sayısına göre şekillenir. Bununla beraber de boyutlar de farklı farklı şekillenir. Herkesin beğenisine sunulacak olduğu için sofra yemek takımları çok çeşitli renklere sahiptir. Klasik beyaz yemek takımı ve siyah yemek takımınınyanında çok geniş yelpazaye sahip renkli yemek takımı modelleri mevcuttur. Sadelikten hoşlananlar için düz modelde ürünler daha şatafatlı ürünlerden hoşlananlar için ise farklı geometrik şekillere sahip ürünler ön plana çıkacaktır. Kare yemek takımı 2;, elips, altıgen gibi geometrik şekillere modeller masanızı daha ihtişamlı yapacaktır. Sofrasında sadelikten kaçıp daha ağır bir sofra hazırlamak isteyenler için ise üzerlerine işlenmiş motifli ürünler uygun olacaktır. Üzerlerinde kadın figürlerinden çok çeşitli geometrik desenlere çiçek, hayvan motiflerine kadar çok sayıda model seçeneği vardır. Tabii ki sofra takımı modelleri modellerde üretildiği gibi üretiminde kullanılan malzemelerine göre de çok çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Yapıldığı malzemelerle de dayanıklılıkları daha da artar ya da azalır. Yapıldığı malzemenin dayanıklılığı o ürünün ne kadar uzun ömre sahip olduğunun da göstergesidir. Bu malzemelerden bazıları porselen, seramik ve camdır. Porselen yemek takımları yüksek ısıya dayanıklılık gösterirken camlar daha az dayanıklı olur ancak hem seramik hem cam hem de porselen modeller sofralarınızda ışıltılı bir görünüm sağlayacaktır.

Şatafatlı Masalar İçin Doğru Seçimler

Her ne alıyorsanız alın dikkat etmeniz gereken noktalar bulunacaktır.

Sofra yemek takımı 2;alırken de tedbiri elden bırakmamanız gereken bazı detaylar bulunacaktır. Takım alırken öncelikli olarak ihtiyacınızı karşılayacak ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra parça sayısı az kişi iseniz daha az parçaya sahip sofra yemek takımı daha kalabalıklar için parça sayısı daha çok olan modeller doğru tercih olacaktır. Bir diğer özellik üretildiği malzemenin cinsi olacaktır çünkü üretildiği malzemeler ürünün ne kadar sağlam olduğu hakkında size ilgi verir. Kimi malzemeler bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olmayabilir. Sağlamlığının yanı sıra hangi malzemeden üretildiği takımların görüntüsünde de değişiklik yaratacaktır. Hatta özel davetleriniz için daha şık parçaları tercih etmelisiniz. Ayrıca satın alacağınız takımların kuracağınız sofra ile uyumlu olması olması da gerekir böylece sofranızın şıklığı bozulmamış olur. Sofra servis takımlarında renk ve model yönünden tercih yapma noktasına geldiğinizde ise hem dekorasyonda kullanacağınız sofra aksesualarıyla hemde sizin tarzınızla uyum sağlayacak türde modelleri seçmelisiniz.

Mavi yemek takımı modelleri farklılık katacağı gibi her renkle uyum sağlama özelliğine de sahiptir. Kullandıkça da sıkılmayacağınız ürünler tercih alanınız olmalı. Satın alacağınız sofra servis setleri üretildiği malzemeler ile sağlığınıza zarar vermeyecek bileşenlere sahip olmalı. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra da satın almaya karar verdiğiniz yemek takımları bütçenizi çok aşmayacak makul fiyatlarda olmalı.

Her Bütçeye Uygun Yemek Takımları

Günümüzde hemen herkesin kahvaltılardaki, yemeklerdeki dekorsaysonlara olan ilgileri artmış durumda. Şık tasarımlarda bulunan takımlar ile sofralarınızda yaptığınız yemeklerin güzelliğine güzellik katarak daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Her bireyin tarzı ve satın alacağı modeller değiştikçe fiyatlar da bunlarla beraber değişmekte ve çeşitlenmektedir. Hem tarza hem de ihtiyaçlara göre gelişmekte olan modern yemek takımlarında fiyat değişikliklerini fark ederiz. Herkesin kendi ihtiyacına göre farklı boyutta, sayıda ve çeşitli modellerdeki ürünlerin fiyatları değişiklik gösterir. İçerdiği ürün adedine göre takımların fiyatları değişecektir.

  • 6 kişilik yemek takımı küçük aileler için ideal seçeneklerdir. 6 kişiye yetecek tabak çeşitlerini, bardak, çatal ve bıçak seçeneklerini içerisinde bulundurur.
  • 12 kişilik yemek takım misafirlerinizi ağırlarken sizlere kolaylık sunar. Doğum günü gibi küçük çaplı organizasyonlarda en büyük yardımcınız olur.
  • 18 parça yemek takımı genellikle altı kişilik aileler için ideal çeşitlerdir. İçerisinde toplamda 18 adet olacak ürün seçenekleri bulunur.
  • 24 parça yemek takımı genellikle 6 kişilik olan büyük takımlardır. Takımların içeriği 24 parça olur. Kalabalık aileler için en iyi seçenekler bunlardır.
  • 48 parça yemek takımıOrtalama 12 kişiye yetecek araç gereci ile kalabalık organizasyonlarda ihtiyacınız olan her şeyi sizlere sunar.

Takımların yapılmış olduğu malzemenin türü, sağlamlığı, üzerine yapılan baskılar, işlemeler, renk ve de boyutları da fiyatlarda değişikliğe yol açmaktadır. Örneğin porselen takımlar ısıya ve darbeye daha dayanıklıdır bu sebeple diğer ürünlerden daha farklı fiyatlara sahip olacaktır. Altın işlemelere sahip olan daha şatafatlı değerli maddeler ile üretimi gerçekleştirilen sofra ürünlerinin fiyatları daha farklı şekilde olacaktır. Bu çeşitlilik arasında tercihinizi yaparken uygun yemek takımı fiyatları sizi ve cebinizi zorlamayacaktır. Her modelde fiyatlar değişiklik gösterse bile bu ürünler sofralarınızı taçlandıracaktır. Her sofranın tarzına eşlik edebilecek olan farklı modeller size ve davetlilerinize kolaylık sunuyor. Hem bütçenizi aşmayacak hem de sofralarınızda şıklık rüzgarlarını estirecek olan takımlar arasında yıllarca hem sizin memnuniyetinizi sağlayacak hem de cebinizi rahatlacaktır. Her insan uygun fiyatlardaki takımlara sahip olmak ve kendini şımartmak ister. Onlarca model arasında dikkat etmeniz gereken özellikleri göz önünde bulundurarak tüm detaylarını inceledikten sonra beğendiğiniz ürünler arasında kendinize en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Daha fazla...Gizle

KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit