Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Çay Tabağı

Çay, çok eski tarihlerden beri her türden insanın severek tükettiği içeceklerin başında gelmektedir. Tadı, rengi ve yoğunluğu ile her gıda marketinde, restoranlarda ve kafelerde görülmeye alışık hale gelmiştir. İnsan hayatına girdiği ilk günden itibaren sürekli olarak farklı metodlar ve işlemlere tabi tutulmuştur. Bu işlemler sayesinde günümüzde çayın onlarca farklı çeşiti bulunmaktadır. Çayın tadı, yoğunluğu ve aroması kadar sunumu da özel olmalıdır. Eski tarihlerde kral ve padisahlardan evlere gelen misafirlere kadar çay sunumu büyük bir öneme sahiptir. Bu geleneğin devamı haline gelen Çay sunumunda, günümüzde yüzlerce farklı modelde ve tipte karşınıza çıkmaktadır. Çayın sunumunun göze ve zevke hitap etmesi çayı tüketen kişi tarafından olumlu geri dönüş almanıza yardımcı olmaktadır.Çayı servis ettiğiniz misafirinizin kendisini özel hissetmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda size olan sevgisi ve saygısının artmasına da yardımcı olabilmektedir.

Şık Sunum İçin Kaliteli Çay Tabakları

Çay sunumu yapmadan önce evinize ve ruhunuza uygun çay bardağı setini bulmanız gerekmektedir. Bu anlamda çay takımlarına gözünüz iliştiği zaman göreceksiniz ki son yıllarda yeni çıkan ürünlerle birlikte yüzlerce farklı modelde çay setleri mevcuttur. Bu çay setleri arasından her konuda size en uygunu bulmak yine sizin elinizdedir. Yapacağınız karar ve alacağınız karar sayesinde çay sunumuzu apayrı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda almış olduğunuz çay takımı sadece çay sunumlarınızı güzelleştirmekle kalmayacak bulunduğu ortama farklı bir hava katmak da yardımcı olacaktır.

Evinize gelen misafirlerinize en iyi çay sunumu verebilmeniz için farklı porselen çay tabağı modellerine ağırlık vermeniz gerekmektedir. Klasik tarz porselen çay tabağı setlerinin yanı sıra modern, sade ve göz yormayan motifler ile ön plana çıkan çay takımları son yılların modasını yakalamış bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda tasarlanan evlerin büyük bir çoğunluğu modern, sade ve açık renkler ile döşenmiş olduğunu varsayarsanız günümüz çay setlerinde popüler hale gelen çay tabağı takımlarının açık renk tonlarında olması şaşılacak bir durum değildir.

Çay tabağının dışarıdan duruşu, şekli ve gösterişi büyük bir öneme sahiptir. Çay bardaklarının işlevini tam olarak yerine getirmede çay tabağının rolü oldukça yüksektir. Bu anlamda çay bardağı takımlarının şık durması, estetik duruşu ile gözlerin üzerine çevrilmesi ve odaya farklı bir hava katmada yardımcı olması gerekmektedir.

Çay Tabağı Modellerinin Tasarım Özellikleri

Altın renk tonlarındaki çay tabaklarından düz beyaz çay tabaklarına kadar yüzlerce farklı çay tabağı ile karşılaşmanız olağan bir durumdur. Karşılaştığınız çay bardağı setlerinin arasından kendi göz ve ruh zevkinize uyum gösteren aynı zamanda evin geri kalanı ile bir uyum ortamı sağlayabilecek çay takımını seçmek olacaktır. Yeni ürünler ile birlikte çay tabağı setlerinin çeşitlerinde hızlı bir artış görülmesi özellikle seçim yaparken boşluğa düşmenize neden olmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak, seçiminizi kolay ve stres altında olmadan yapabilmeniz için ne tür çay takımı seçeceğinizi tam olarak kararlaştırmanız gerekmektedir. Eğer kafanızda canlanan herhangi bir çay takımı seti mevcut ise canlandırmış olduğunuz çay takımı setini binlerce farklı kategorideki ürünler arasından seçmeniz çok kolay olacaktır.

Çay tabağı tasarım ve yapısı, çay takımının bütünün oluşturmaktadır. Bu anlamda çay bardağı tasarımı iyi ayarlamak, motiflerine ve işlemelerine önem vermek, ergonomik yapısı ile ön planda kendine yer bulması gerekmektedir. Çay tabağı modelleri son yıllarda farklı ürünler ile birlikte çok farklı bir boyuta ulaşmaktadır. Sadece porselenlerden yapılan çay tabaklarının yanı sıra son trendler arasında meşale ağaçlarından yapılan ve evlerde dekorasyon amacıyla da kullanılan çay tabağı tasarımları mevcuttur. Eğer sınırların dışına çıkmak istiyorsanız, herkesin kullandığından çok daha farklı özgün ve farklı bir model arayışında iseniz yeni çay tabağı kreasyonlarına göz atmanızda büyük fayda var. Fakat son yılların trendini yakalayabilen çay tabağı seçenekleri modern tarz ile geleneksel tarzın birleşimi olmuştur. Her iki oda tipine de uyum gösterebilecek bu türden çay tabağı seçenekleri, yeni ürünlerde en çok tutulan ve tercih yapılanlar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

En Popüler Çay Tabakları

Çay tabaklarının vazgeçilmez rengi tabiki de beyaz olmuştur. Çay tabağı beyaz, her türden ve her modelden çay bardağının altına uyum gösterebilmesi ile her yılın trendleri arasında kendine yer bulmaktadır. Çay bardaklarının beyaz tonlarda olması aynı zamanda üstüne işlenen birkaç güzel ve sade motifler, odaya farklı bir hava katmak da yardımcı olacaktır. Çay bardaklarında beyaz gibi açık renk tonlarında tercihler yapmak özellikle modern tarz evlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Estetik ve hoş duruşunun yanı sıra modern tarz evlerin taş tacı haline gelen beyaz çay tabağı takımıyla modern çay tabağı seçim yaparken aklınızın bir kenarında yer edinmesi gereken önemli takım modellerinin başında gelmektedir. Çay tabaklarında görmeye alışık hale geldiğiniz desenler her yıl farklı tipte karşınıza çıkmaktadır. Çay tabağı desenli duruşu ile gözlerin ona çevrilmesine neden olmaktadır. Özellikle beyaz tonlardaki çay tabağının üstüne işlenmiş olan altın renk tonlarda ki hafif işlemeler, her yılın en rağbet görülen parçalarından birisi olmuştur.

Çay Tabağı Fiyatları

Çay tabaklarının hacmi ve boyutu bardağı etkileyen en önemli özelliklerin başında gelmektedir. Bu anlamda geniş çay tabağı, üzerine işlenen motifler ile çay bardağını tamamlamaktadır. Geniş çay tabağı, özellikle yeni çıkan çay bardaklarının büyüklüğüyle orantılı bir şekilde artış göstermiştir. Geniş çay tabağı seçenekleri, son yılların trendini yakalamış olmasıyla birlikte farklı motif çalışmaları yapmaya en uygun parçalarındandır. Faka büyük çay tabağı seçeneklerin bu gibi olumlu yönlerinin yanı sıra hacimce geniş olmaları, bulunduğu her ortama sığmaması gibi olumsuz sonuçları da beraberinde getirmektedir. Siz bu anlamda çay tabağı seçimlerinizde tabakların bu gibi olumlu ve olumsuz yönlerini iyi analiz etmeniz ve buna göre karar vermeniz gerekmektedir. Çay tabağı modelleri ve fiyatları, işlenen desenin kalitesine ve yoğunluğa, kullanılan porselenin kalitesine ve takımın renk tonlamalarına göre değişiklik göstermektedir. Onlarca farklı kategoride binlerce farklı çay tabağı modeli olması net bir para birimi ile karşılaşmamanıza sebebiyet vermektedir. Her yıl yeni ürünler ile çay tabağı fiyatları sürekli olarak değişkenlik göstermektedir.

Daha fazla...Gizle

KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit