Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Diğer Sofra Sunum Ürünleri

Ev ortamı sürekli yaşadığımız ve vaktimizi geçirdiğimiz bir alandır. Bu alanda kullandığımız ürünleri ve eşyaları seçerken dikkatli davranmalıyız. Birbirleriyle uyum içerisinde olacak ürünleri tercih etmeliyiz. Bu şekilde daha ferah ve huzur atmosferini yakalayarak birbirleriyle uyumsuz olan ürünlerin yarattığı karmaşadan uzak durmuş oluruz. Evde değişiklik yapmak herkeste pozitif bir etki uyandırmaktadır. Kişilerin sürekli olarak vakit geçirdikleri bir ortamda yaptığı ufak bir değişiklik bile fark etmektedir. Bu noktada evin en çok vakit geçirilen alanlarından biri olan mutfakta kullanılan ürünler ve yapılan değişiklikler oldukça önemlidir. Mutfak ihtiyacınız olan ürünleri ve besinleri konumlandırdığımız bir alandır. Bu alanda kullandığımız ürünlerin hem tasarımı hem de sağladığı hizmet çok önemlidir. Mutfak çeşitli alanlardan ve dolaplardan oluşmaktadır. Bu dolapların içeriklerinin düzenlenmesini yapmak, mutfakta bulunan gıdaların saklanması, yerleştirilmesi vs. için çeşitli ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada saklama kabı seti en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

 Bu setler çeşitli büyüklükte ve tasarımda olabilmektedir. İhtiyacınızı karşılayabilecek ürünleri seçerek bitki çayı, şeker, tuz, çeşitli bakliyatlar, kurabiye, kuruyemiş, çikolata vb. birçok ürünü bu kaplarda saklayabilir ve tüketebilirsiniz. Ayrıca tatlı ve pasta ürünlerine ait malzemeleri de bu ürünlerle muhafaza edebilirsiniz. Saklama seti birçok ürünün muhafaza edilmesi konusunda tercih edilen bir üründür. Hangi ürünlerin konulacağı tamamen kişisel bir tercih olmakta ve bu konuda genel bir söylem bulunmamaktadır. Saklama kapları farklı boyutlarda, malzemelerden ve tasarımlardan meydana gelmektedir. Mutfak dolaplarının düzenlenmesinde, tezgâh üstü ürünlerinin konulmasında, buzdolabında çeşitli gıdaların saklanmasında tercih edilmektedir.

 

Sofra Sunum Ürünleri

 

Mutfakta tercih edilen ürünlerin asıl kendilerini gösterdikleri yerler sofralardır. Şık sofralarda yer alan bu ürünler hem masanızın kalitesini hem de şıklığını arttıracaktır. Özenle hazırladığınız sofralarda tercih edeceğiniz ürünler ve ürünlerin sunumu çok önemlidir. Sunum özellikle yemeğin görünümünü oldukça etkileyen bir kriterdir. Yemeğin sunulduğu tabak ve yemeği sunarken yapılan çeşitli işlemler kişilerin kendilerini daha özel hissetmelerine sebep olduğu gibi yemeği zenginleştiren de bir aşamadır. Bu aşamada tercih edilen sofra sunum ürünleri çok önemlidir. Sofra kurulumu çeşitli aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Sofranın ölçülerine uygun bir örtü tercih edilmesi ve sofraya serilmesi.
  • Kişi sayısına bağlı olarak misafirler için özel olarak alınan sofra takımları servis ürünleri seçilir ve genel olarak takım olan bu ürünler masaya yerleştirilir.
  • Konulan tabak setlerinin yanına çatal kaşık bıçak setleri yerleştirilir. Bu ürünleri yerleştirirken peçeteler de bu ürünlerin altına yerleştirilir.
  • Kişilerin yemek esnasında tüketeceği çeşitli içecekler için bardakların yerleştirilmesi.
  • Ortaya konulacak ürünlerin yapısına ve misafirlerin kolay bir şekilde tabaklarına alabilmeleri için sofra servis ürünleri seçiminin doğru yapılmasına dikkat edilerek; salatalar, mezeler için daha oval ve kayık modellerde sunum ürünleri, çeşitli hamur işleri için düz modellerde sofra sunum ürünlerinin masaya yerleştirilmesi.
  • Kişilerin yemek esnasında yemeklerine ekleyebilmek isteyecekleri tuz, karabiber, pul biber, limon ve çeşitli hazırladığınız sosların masaya yerleştirilmesi.
  • Son olarak masanızın şıklığına şıklık katacak olan çeşitli dekoratif sofra ürünleri tercih edilerek, masanın bütünlüğüne ve görümüne katkı sağlanması olarak sıralanabilir.

 

Sofra Dekorasyon Ürünleri

 

Sofra dekorasyon ürünleri denilince akla ilk olarak masalarda yer alan mumlar, mumluklar, şamdanlar, peçetelikler ve çeşitli renklerde çiçeklerin yer aldığı vazolar gelmektedir. Özellikle özel akşam yemekleri için hazırlanan masalarda kesinlikle mumlar masada yer almaktadır. Tercih edilen mumlar çeşitli büyüklüklerde, aromalarda ve tasarımlarda olabilmektedirler. Mumlar genel olarak çeşitli mumluk modelleri ile kullanılır. Bu bir tercihten çok bir zorunluluktur. Mumlar yakıldıkları zaman erimeye başlarlar ve bu sebeple mumluklar tercih edilerek mumun çeşitli yerlere akmasının önüne geçilir. Mumluk çeşitleri oldukça geniş renk, tasarım ve model alternatifine sahiptir. Özel günlerinizde masanızda yer alan mumluklar ortama ve masaya daha hoş ve loş bir görünüm katma görevini üstlenmektedir. Özel akşam yemeklerinin haricinde, özel misafirlerinizi ağırlamak için ya da bir akşam yemeğinde masanızda farklılık yaratmak adına da bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle bardak mum modelleri sofralarda en çok tercih edilen tasarımlardan biridir.

Kişilerin zevkine ve masada kullanılan renklere bağlı olarak tercih edilen mum ve mumluk modeli, rengi, tasarımı değişiklik gösterebilir. Ayrıca sofralarda yer alan bu ürünleri günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Daha samimi ve hoş bir ortam yaratan bu ürünler kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Ayrıca çeşitli meyve ve çikolata aromalarında olan mumları tercih ederek ortamda siz yemek yerken hoş bir kokunun size eşlik etmesine olanak sağlayabilirsiniz. Ayrıca yemekten sonra sigara kullanan misafirlerinizin sizin inisiyatifinize bağlı olarak ortamda ya da balkonda bu eylemi gerçekleştirmeleri için çeşitli porselen küllük modelleri tercih edebilirsiniz.

 

Sofra Ürünleri

 

Sofrada kullandığımız birçok ürün mevcuttur. Bu ürünler hem kişilerin yemek yediği, içecek tükettiği tabaklar, bardaklardan hem de ürünlerin servis edildiği çeşitli kaplardan, borcamlardan, sunum tabaklarından oluşmaktadır. Her öğün için farklı boyutlarda ve modellerde ürünler tercih edilerek sofralar hazırlanır. Sabah kahvaltısı için daha minimal tabaklar ve sunum ürünleri tercih edilirken öğlen ya da akşam yemekleri için daha geniş tabaklar, kaseler ve sunum ürünleri tercih edilmektedir. Bu öğünlerde tercih edilen ürün modelleri ve ayrıntıları şu şekilde açıklanabilir;

Kahvaltı; bu öğünde tercih edilen ürünler günlük hayatınızda kullandığınız modeller ve misafirleriniz için özel olarak satın aldığınız setler olarak ikiye ayrılabilir. Günlük hayatta tercih edilen modeller daha sade modeller iken özel günlerde tercih edilen setler ve ürünler daha ağır renklere, modellere sahiptir. Masanın organizasyonunu sağlayan sofra ürünleri çeşitli setlerde ve modellerde olabilmektedir. Bu noktada en çok tercih edilen ürünlerin başında kahvaltı saklama seti gelmektedir. Bu set hem pratik ve size zaman kazandıran hem de masada güzel bir duruş yakalayacak ürünlerden oluşmaktadır. Çeşitli model ve sayıda olan bu saklama kaplarını buzdolabından masaya, masadan buzdolabına direkt olarak koyabilirsiniz. Özellikle günlük hayatta kullanılmak için çok sık tercih edilen bir üründür ve kişilerin sabah kısıtlı olan zamanlarında onlara vakit kazandırmaktadır. Bunun dışında sabah kahvaltısında yer alan mutfak sofra ürünleri ekmeklik, tuzluk, reçellik, peynir tabakları, kuruyemiş tabaklıkları, çeşitli hamur işlerinin sunumu için sunum tabakları olarak sıralanabilir.

Öğlen; bu öğünde genel olarak kişiler daha hafif ve doyurucu olan yiyecekleri tüketmektedirler. Çalışan kişiler bu öğünlerini genel olarak dışarıda yemek zorunda kalmaktadırlar. Evden çeşitli saklama kaplarına hazırladığınız yiyecekleri koyarak dışarıda olsanız bile sağlıklı ev yemeğinin ya da salatanızın tadını çıkarabilirsiniz. Evde öğlen yemeği için kurulan sofralarda akşam yemeği için tercih edilen takımlar ya da geniş salata kaseleri tercih edilmektedir. Bu öğünler çeşitli çay saati ikramlarının yapıldığı bir öğün olduğu için pasta tabakları, çay bardakları, borcamlar vs. gibi sofra ürünleri zaman zaman tercih edilebilmektedir.

Akşam; bu öğünde genel olarak tencere yemekleri tercih edilmektedir. Başlangıç, ana ve ara öğünlerin tüketilebilmesi açısından farklı boyutlarda tabaklar tercih edilmektedir. Ayrıca ortaya çeşitli salatalar ya da mezeler de yapılarak tercih edilmektedir. Bu ürünlerin sunumları için çeşitli tasarım ve boyutlarda mutfak sofra ürünleri tercih edilebilir.

 

Devamı.. Gizle
KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit