Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Çay Takımı

Çay takımı; estetik duruşu, bulunduğu bölgenin havasını değiştirmesi, göze ve ruha hitap etmesi ile son yıllarda talebin arttığı eşyaların başında gelmektedir. Çay, eski yüzyıllardan itibaren Anadolu coğrafyasında sürekli olarak tüketilen içeceklerin başında gelmektedir. Her yas grubundan insanın içtiği ve evlerinde bulunduğu içecek olan Çay, M.Ö. 2737 yılında Çinliler tarafından bulunmasına karşın bulunduğu günden günümüze kadar gelen süre içerisinde farklı işlemlere tabi tutularak onlarca farklı çeşitte ve üründe karşınıza çıkmaktadır.

Çay Takımı Seçimi

Çayın; tadı, yoğunluğu ve aromasının önemi kadar çayın sunumuna verilen önem ve değerde eski tarihlerden beri devam etmiştir. Çay kendi başına pek bir anlam ifade etmez iken doğru bir çay sunumu ile çok farklı bir boyutta karşınıza çıkmaktadır. Çay sunumunun göz zevkine hitap etmesi ve estetik durması gerekmektedir.

Çay takımı çeyizlerde ve evlerde görmeye alışık hale geldiğimiz porselen ürünlerinin başında gelmektedir.Evinizi iyi tanımanız büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda evlere göre çay takımı setleri;

  • Evinizde çoğunlukla açık renkli dekorasyon ürünlerine ağırlık vermişseniz, sadelikten ve tek tip renklerden hoşlanıyorsanız ve evinizde de bu tür özelliklere yer vermişseniz çay fincan takımı seçimlerinde de buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Modern tip evinizde kullanacağınız çay seti takımları; sade, göz yormayan, hafif işlemeli motifler ile süslenmiş, odaya farklı bir hava katmaya yardımcı olacak takımlar olmalıdır.
  • Geleneksel bir eve sahipseniz tercih edeceğiniz çay takımı seçimlerinde de bu önceliğe dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu anlamda ağır renk tonları ile işlenmiş dekorasyon ürünleri, koyu renk tonlarındaki aydınlatmalar, perdeler, mobilyalar evinizde bolca bulunuyorsa tercih edeceğiniz porselen çay takımı seçimlerinde bu özelliklere önem vermeniz gerekmektedir. Geleneksel tarz evinizde alacağınız porselen çay takımı setleri; koyu tondaki renklerde, ağır motif işlemeli, geleneksel tarz evinizin geri kalanına uyum gösterebilecek tarzda olması gerekmektedir.
  • Yüzlerce farklı çeşitte ve modelde çay takımı setleri mevcuttur. Bu çay takımı setleri arasında kendinize en uygun düşenini bulmak yine sizin kararınıza kalmıştır. Fakat evinizin havasını değiştirebilecek altın renk tonlarındaki çay takımı seçenekleri de aklınızın bir köşesinde yer edinmesini isteriz. Altın renklerde işlenmiş çay takımı motifleri evinizin havasını çok kısa bir sürede değiştirmenize yardımcı olacaktır. Altın renk tonlarında işlenmiş çay takımı motifleri kadar gelenekselleşmiş tipte üretilen çay takımı setlerinin dışında evinize farklı bir hava katmanıza yardımcı olacak yeni model ve yeni tip çay fincan takımı modellerine zaman ayırmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu tür çay tabağı setleri evinizin baş köşesi haline gelebilir.

Modern Çay Takımı Seçenekleri

Özellikle son yıllarda inşa edilen evlerin büyük bir çoğunluğu modern tiptedir. Bu anlamda modern çay bardağı ve çay takımı seti son yılların trendini haline gelmiştir. Sade, düz, göz yormayan, her tür odaya çok rahat uyum gösterebilen, klasiklemiş çay setlerinin dışında kendisine özgü tarzıyla fark yaratmayı her daim başarabilen modern çay setleri sizi beklemektedir. Evinizde sadelikten ve açık tondaki ürünlerden yanaysanız bu tür modern çay takımı setleri isteğinizi tam olarak karşılayabilmektedir.

2 kişilik çay takımı son yıllarda özellikle yeni evlenmiş çiftlerin sıklıkla başvurdukları takımların arasında gelmektedir. Takım içerisinde çay bardaklarının  ve çay tabaklarının sayıca az olmasından ötürü daha uygun fiyatlar yeni evli çiftlerin daha az masraf yapmasına yardımcı olmaktadır. Yeni evli çiftler veya tek yaşamaya alışık hale gelenlerin ilk tercihleri haline gelen 2 kişilik çay takımı; modern tarzı, farklı motifleri ile göz kamaştırıcı tarzı ile çay takımı konusunda ilk sıralarda kendine yer bulmaktadır. Büyük ailelerin severek tercih etmiş oldukları 6 kişilik çay seti takımları ise son yıllarda çay takımlarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Geniş aileye sahip olan veya her gün farklı bir misafir ağırlamak zorunda kalan insanların sıklıkça tercih etmiş oldukları çay takımı setlerinin başında gelmektedir. 6 kişilik çay takımı setlerinin içerisinde daha çok çay bardağı ve çay tabağı bulunmaktadır. 6 kişinin tüm çay ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek bu tür çay takımları setleri diğer çay takımı setlerinin aksine daha uygun fiyatlara denk düşmektedir. Estetik duruşu, kendisine has tarzı, farklı motif işlemeleri ile en uzak noktada dahi kendini belli edebilmesi onun en büyük özelliklerinden birisidir. Çay takımları motiflerinde işlenen kelebek detayları çok seveceksiniz. Çay takımlarının üstüne uygulanan kelebek motifleri takıma farklı bir hava katmak da yardımcı olacaktır. Açık mavi tonlarda işlenmiş olan kelebek motiflerinin yanı sıra boyu renkli işlenmiş kelebek motifleri de son yılların trendini yakalamış durumdadır. Ruhunuzu açabilecek kelebek, çay takımı motiflerinde kullanıldığında çay motifine apayrı bir hava katmak da yardımcı olacaktır.

Çay Takımı Fiyatları

Evinizin vazgeçilmezi haline gelen, bulunduğu ortama farklı bir hava katmada en etkili yöntemlerin başında gelen Çay takımı, herkesin bütçesine uygun fiyatları karşınıza çıkmaktadır. Çay takımı fiyatları uzaktan bakıldığında pahalı gibi dursa dahi üzerine işlenen motiflerin emegi, bu modelin cinsini ve şeklini buluncaya geçen süre içerisinde verilen emeği ortaya kattığınız zaman Çay takımı fiyatları konusunda gerçek bir fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Çay takımını değiştiren birden çok unsur mevcuttur. Bu unsurlar arasında en çok göze çarpan tabiki de takım üzerine işlenen özel motifler olmuştur. Her çay takımına özel olarak işlenen ve taslağı çıkarılan göz büyüleyici tasarımların yapılış aşaması büyük bir emek gerektirmektedir. Bu motiflerin taslağını oluşturabilmek için bir ekip gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadırlar. Bu yüzden çay takımı fiyatlarının değişiklik göstermesinde temel fark üzerine işlenen motifler ve renk tonlarıdır.
  • Çay takımı değiştiren bir başka unsur ile ürünün geleneksel tarzda mı yoksa modern tarzda mı üretilmiş olmasıdır. Geleneksel tarz çay takımı setleri bulunduğu odaya ağır bir hava katması, ihtişamı ve zarafeti ile kendini ön planda göstermesi fiyatına da yansımaktadır. Bu anlamda Geleneksel tarz işlenmiş ve özel olarak renk tonlaması yapılmış çay takımı setleri modern tarzlarda açık tonlar yardımı ile süslemiş çay takımı setlerinden daha pahalıdır. Bu anlamda hem göz zevkinize ve evinize uyum gösteren hem de cebinize uygun çay takımı setleri yüzlerce ürün ve katalog arasından sizi beklemektedir. Tek yapacağınız işlem tercih edeceğiniz çay takımı setinin özelliklerini önceden kararlaştırmanız işinizin kolaylaşmasına vesile olacaktır.

Çay takımı siyah, renk tonlarının asaleti ile son yılların vazgeçilmez ürünleri arasına girmiştir. Kendisine has duruşu, her türden odaya ve eve uyum gösterebilmesi ile tüm gözleri üzerine toplamıştır. Siyah severlerin severek kullandığı çay takımı seti tahmin edeceğiniz üzere çay takımı siyah olmuştur. Siyahın üzerine işlenen motifler açık renk tonlarında olmaktadır. Bu sayede siyahın koyuluğuna karşın açık renk tonlarında işlenmiş olan motifler daha göze çarpmakta ve tüm gözlerin kendisine toplanmasına yardımcı olmaktadır. Siyah tutkunuz varsa Çay takımı seçimlerinde de bu özelliğinize önem vermenizde büyük fayda var.

Daha fazla...Gizle

KARGO BEDAVA 400 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit