Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Kahve Takımı

Kahve özellikle son yıllarda Anadolu coğrafyasının vazgeçilmez içeceği haline gelmiştir. Çok eski bir tarihe dayanan kahve; tadı, yoğunluğu ve aroması ile her yaş grubundan insanın severek kullandığı içeceklerin başında gelmektedir. Kahve çok eski yıllara dayandığı gibi kahve sunumu da eski tarihlerden itibaren çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Padişah ve krallardan en alt katemedeki evi misafir eden misafirlere kadar kahve sunumu ayırt edilmeksizin büyük bir özenle tertip edilmektedir. Kahve sunumunu apayrı bir boyuta getirmede en etkili yöntemlerden birisi kahve takımı ve kahve sunum dekorasyonları olmuştur. Kahve takımı, kahve sunumunu apayrı bir boyuta çıkarmada temel faktörlerin başında gelmektedir. Kahve takımlarının üzerine işlenen her bir motif ve her bir model aralığı büyük bir emek sonucunda ortaya çıkmaktadır. Durum böyle olunca özellikle kahve takımlarının üzerine işlenen Osmanlı tarzı motifler kahe takımının dış görünüşünü değiştirmede en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Kahve takımı, üzerine işlenen motifler ile değeri anlaşılır. Bu anlamda kahve fincan takımı üzerine herhangi bir motif işlemesi sonucunda çok farklı şekilde ve tipte karşınıza çıkmaktadır. Aynı zamanda takımlarının renk tonlarının ve motiflerin renk tonlarının birbirleri ile benzerlik göstermesi, son yılların trendini yakalamada etkili faktörler arasında yer almaktadır.

Kahve Fincan Takımı Çeşitleri

Kahve fincan takımları özellikle üzerine işlenen onlarca farklı şekilde ve türdeki motifler ile trendlerin başında gelmektedir. Kahve fincan setlerinin üzerine işlenen kelebek ve mozart baskıları son yıllarda en çok tercih edilen türlerin arasına girmektedir. Kelebek motiflerinin renk uyumları kahve fincanı takımının renk uyumları ile benzerlik göstermesi, motiflere apayrı bir hava katmak da etkili olmaktadır. Kelebek motiflerinin içine işlenen birden çok farklı renkte ve tipteki şekiller, bu türden motiflere duyulan ilgi ve alakayı arttırmada etkili olmuştur.

Kahve fincanı takımı kendi aralarında iki ana başlık içinde kendine yer bulmaktadır. Bu başlıklar içerisinde alacağınız kahve fincanını iyi seçmeli ve kararınızı önceden belirtmeniz gerekmektedir. Geleneksel tarz kahve fincan takımları üzerine işlenen motifler ile bulunduğu her ortama ağır bir hava katmak da en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Koyu renk tonlarında olan, üzerine işlenen ağır ve süslü motifler ile herkesin dönüp bir kez daha bakacağı ve merak edeceği, kendisine has duruşu ile bulunduğu ortamın havasını saniyeler içerisinde değiştirebilecek ihtişamlı ve görkemli ürünlerdir. Gelenekse tarz kahve fincan takımları çoğunlukla koyu renk mobilyalara, aydınlatmalara, dekorasyon ürünlerine, perdelere ve oturma gruplarına ağırlık verilen evler için kullanılmaktadır. Geleneksel tarz kahve fincan takımınına aktarılan bir başka özellik ise takımların üzerine eklenen altın renk tonlarıdır. Altın renk tonları, geleneksel tarz kahve fincanlarında çok eski tarihlerden beri popüler olarak kullanılmaktadır. Altın renk tonlarının diğer renk tonlarına oranla etrafa kattığı hava daha kalıcı olması, geleneksel tarz kahve fincanlarında altın renk tonlarına ağırlık verilmesine sebebiyet vermiştir. Özellikle evinizde altın renk tonlarına ağırlık vermişseniz alacağınız kahve fincan takımı setlerinde de altın renk tonlarındaki parçalara ağırlık verebilirsiniz.

Modern tarz kahve fincan takımı çoğunlukla son yılların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle son yapılan evlere bakıldığından çoğunlukla modern tarz işlemelere ve dekorasyon ürünlerine ağırlık verildiği görülmektedir. Bu gibi nedenlerden ötürü günümüz kahve fincan takımı trendlerine göz attığınız vakit göreceksiniz ki başlarda çoğunlukla modern tarz kahve fincan setlerine ağırlık verilmiştir. Aynı zamanda son çıkan ürünlerden de anlaşılacağı üzere modern tarz kahve bardağı takımı ve kahve fincan setlerine olan ilgi ve alaka artmıştır. Modern tarz kahve fincan takımı; sade, bakıldığında göz yormayan, estetik duruşu ile ön plana çıkan, bulunduğu çoğu ortama kolaylıkla ayak uydurabilen üzerine işlenen hafif ve küçük motifli ürünlerdir. Modern tarz kahve fincan setlerinin üzerine işlenen motifler arasında en çok öne çıkanı mozart ve kelebek tarzı işlenmiş motiflerdir. Bu tarz motifler, özellikle göz zevkine hitap etmesi ve yeniden şekillenen Dünyadan geri kalmama isteği sonucunda bu tür işlemeler son yıllarda Dünya’nın birçok farklı noktasında trend haline gelmiştir. Modern tarz kahve fincan takımı seçmeden önce evinizi iyi tanımanız ve tercih edeceğiniz kahve fincan takımlarında da buna öncelik vermeniz gerekmektedir. Bu anlamda açık renk aydınlatmalara, duvarlaraü mobilyalara, perdelere ve dekorasyon ürünlerine ağırlık verdiğiniz bir eviniz varsa bu seçeneklere göz atabilirsiniz.

Farklı Kahve Takımı Seçenekleri

2’li kahve fincan takımları, özellikle tek kişi yaşayan insanların tercih ettiği kahve takımlarının başında gelmektedir. Karşılıklı kahvelerde sıklıkça görmeye alışık olduğumuz bu tür kahve fincan takımları, üzerine işlenen birbirinden farklı motifler ile her odaya rahatlıkla uyum gösterebilmektedir. 2’li kahve fincan takımı seçilmesindeki bir başka seçenekse üzerine işlenen motiflerin sayıca ve renkçe diğer türlerden daha fazla olmasıdır. 2’li kahve fincanı takımı seçmeden önce evinizin hangi bölümünde yer edineceği ve hangi amaç doğrultusunda kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü 2’li kahve fincan takımı çoğunlukla misafirler için değilde ev halkının kendileri için almış olduğu parçalar içerisinde yer almaktadır.  4’lü kahve fincan takımı ise her amaç için kullanılmaya müsait parçalar arasında yer almaktadır. Gerek misafirler için kullanılan gerekse ev halkı tarafından belirli aralıklarla kullanılan 4’lü kahve fincan takımı, bulunduğu odanın havasını ve tonunu değiştirmede en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. 4’lü fincan takımları üzerine işlenen motifler, bulunduğu ortama farklı bir hava katacağı gibi göz zevkinize de uyum göstermektedir.

Kahve Sunum Takımı Çeşitleri

Kahve sunum takımı, özellikle son yıllarda kahve fincan takımlarıyla beraber trendlerde kendine yer bulmuştur. Kahve sunum takımı, içerisinde işlenen birbirinden ayrı ve harika motifler ile sunumunuzu farklı bir boyuta getirmede en etkili yöntemler arasındadır. Kahve sunum takımı, içerisinde ki ürünler ile birlikte misafirinizin kendini özel hissetmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra kahve sunum takımının yanında ekleyeceğiniz birkaç kurabiye, çikolata veya atıştırmalık tarzı ürünler sayesinde sunumunuzu tatlandırabilirsiniz. Kahve takımlarının yanı sıra kendi zevkinize bağlı olarak yanına koyabileceğiniz birden çok kahve sunum dekorasyonu mevcuttur. Sizin tek yağacağınız bu dekorasyon ürünleri içerisinden kendinize en çok uyanı seçmek olacaktır. Unutmayın ki, kahvenin yanına koyabileceğiniz her bir dekorasyon parçası kendi içerisinde büyük bir öneme sahiptir. Kahve takımı fiyatları, kahve takımlarının üzerine işlenen motiflerin türüne ve cinsine, yeni ürün kategorisine girip girmediği ve malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden kahve takımlarıları ile alakalı net bir bilgiye sahip olmak çok zordur. Sizin burada yapacağınız istediğiniz kahve takımını seçtikten sonra maddi anlamda eski ve artı yönlerini ele almak olacaktır.

Daha fazla...Gizle

KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit