Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Tava

Yemek pişirirken önemli bir araç olarak kullanılan tava, sunumlar da önemli bir role sahip. Çeşitleri arasında ön plana çıkan döküm ve granit tavalar sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte seramik, teflon, titanyum, paslanmaz çelik gibi farklı tavaları bulmak da mümkün. Pişireceğiniz yemeğe uygun tavayı tercih ederek özel ve lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Izgara ve mangal lezzetini yoğun olarak sunan döküm tavalar, son dönemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda yanmaz yapışmaz özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Büyüklük, şekil, işlev gibi özelliklerine göre tava seçimi yapabilirsiniz. Yemeklerin lezzetini direkt olarak etkileyen tavalar, aynı zamanda besin değerlerinin korunmasını da sağlıyor. Kaliteli ve özel kullanım amacına sahip pek çok tavaya, Kütahya Porselen sayesinde ulaşabilirsiniz. Özellikle yanmaz tava arayışında olanlar için oldukça kaliteli seçenekler vardır. Çünkü tavalar, dayanıklı materyallerden üretilir. Yanmaz ve yapışmaz olması sayesinde hem kıvamlı hem de sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Kanserojen içermiyor olması sağlığınızı koruduğu anlamına gelir. Ayrıca uzun süre kullanılabilir tavalar, fiyat performans açısından da oldukça avantajlıdır. Kütahya Porselen sayesinde kalite, uygun fiyat, sağlıklı kullanıma bir arada sahip olabilirsiniz.

Tava Modelleri

Tava, mutfakta pek çok işlevi üstlenen bir pişirme aracıdır. Yumurta kırmak, balık pişirmek, kızartma yapmak için pek çok basit ve kompleks yemeği hazırlamaya yardımcı olur. Genellikle uzun saplı ve yayvan bir tasarıma sahiptir. Üretilirken kullanılan malzeme, tavaların çeşitlilik gösterdiği anlamına geliyor. Tavanın işlevi, fiyatı ve kullanım alanı çoğunlukla malzemesine göre belirleniyor. Yani seçim yaparken tavanın malzemesi oldukça büyük önem taşır. Granit, çelik, seramik, döküm, teflon, bakır, emaye gibi farklı tavalar vardır. Tava çeşitleri arasında döküm ve granit olanlar son dönemlerde sık sık tercih edilir. Yüksek ısıya karşı dayanıklı olan ve ısıyı uzun süre tutan döküm tava, kıvamlı bir pişirme imkanı verir. Çünkü tüm sıcaklığı eşit bir şekilde yayar. Et gibi yüksek ısıda pişmesi gereken yemekler için idealdir. Kütahya Porselen döküm tavalar, yüksek kaliteli demirden elde edildiği için fırında kullanıma da uygundur. Demirin iletkenliği sayesinde yemeklere demir takviyesi de yapar. Yani daha sağlıklı ve besin değeri yüksek yemekler pişirebilirsiniz. Granit tavalar ise tanecikli yüzeye sahiptir. Çünkü doğal granit taşı kullanılarak üretilir. Az yağ kullanarak yemek pişirmeyi sağlar. Hem sağlıklı hem de dayanıklı olmasıyla ön plana çıkar. Doğal olduğu için yüzeyi kolay kolay çizilmez ve aşınmalara karşı dayanıklı kalır. Yüksek ısıya maruz kalsa bile zarar almaz. Bu nedenle uzun sürede pişen yemekler için idealdir. Uzun ömürlü kullanım sunar. Leke tutmayan yapısı sayesinde kolay temizlenebilir. Tava önerisi olarak granitler, her bütçeye uygun seçenekler arasında yer alır. Profesyonel mutfaklarda kesinlikle bulunması gerekir; çünkü pratik ve lezzetli yemekler pişirmeyi sağlar. Eski dönemlerden beri kullanılan teflon tavalar da hala yoğun olarak tercih edilmektedir. Fakat granit gibi yeni modellerin çıkmasıyla, eskisi kadar kullanılmamaktadır. Uygun fiyatı ile herkesi kendine çeken teflon tavaları, oldukça dikkatli bir şekilde kullanmak gerekir. Isıya ve çizilmeye karşı hassas olduğu için dikkatli kullanılmazsa, kısa süre içinde eskir. Kullanım amacınıza, bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olarak onlarca tava modelini Kütahya Porselen’de görebilirsiniz.

Tava Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birbirinden farklı tasarımlara sahip tavalar, ideal ve kullanışlı seçenekler sunar. Bunun için öncelikle hangi yemeği pişirmek için kullanacağınıza karar vermelisiniz. Farklı ebatlara sahip tavalar, pişirme konusunda kolaylık sağlar. Kızartma yapmak ve yağ eritmek için kullanılan tavaların boyutları birbirinden farklıdır. Isının tutulma ve dağılma seviyesi, tavanın ölçüsüne göre değişiklik gösterir. 21 cm tava, yumurta kırmak ve iki kişilik yemek hazırlamak için ideal boyuttadır. Tavanın hangi malzemeden elde edildiği seçim yapma konusunda etkilidir. Kızartmalar ve etler için granit tavalar idealdir. Çünkü yanmaz yapışmaz özelliğe sahiptir. Kolay temizlenebilir tavaları tercih etmek konforlu bir kullanım imkanı verir. Makinede yıkamaya elverişli modeller, daha pratiktir. Her tava her ocakta kullanılamaz. Bu nedenle satın almadan önce tavanın ocağınıza uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Profesyonel bir mutfak için seçim yapacaksanız, daha kaliteli modellere yönelmelisiniz. Isıya ve darbelere dayanıklı, yanmaz yapışmaz, kanserojen içermeyen tavaları tercih etmelisiniz. Tava çizdirmez özellikte olursa daha uzun ömürlü kullanım yapabilirsiniz. Kütahya Porselen, sizlerin sağlığını önemseyerek üretim yapar. Yani kanserojen içermeyen tavalarla daha sağlıklı ve güvenilir yemekler pişirebilirsiniz. İç özellikleri kadar dış tasarımı da oldukça önemlidir. Sap kısmı sağlam olan tavalar, olası kazaları önleyerek daha güvenilir bir kullanım sunar. Böylece hem kendinizi koruyabilirsiniz hem de tavanız daha uzun ömürlü olur. Ayrıca el yakmayan malzemelerden elde edilen tava sapı, daha konforlu yemek pişirmenizi sağlar. Sapın rahat bir şekilde kavranacak şekilde tasarlanması da önemlidir. Yüksek ısıya dayanıklı saplar, tavada daha lezzetli ve tam kıvamında yemekler pişirmenize yardımcı olur. Son olarak, tavaları tasarımlarına göre tercih edebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle tavalar, farklı renk ve desenlerle üretilebilmektedir. Mutfaktaki diğer eşyalarınızla uyumlu modelleri tercih ederek şık ve estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle sunum tavalarında görüntü ve tasarım oldukça önemlidir. Renk ve desen konusunda geniş bir yelpazeye sahip Kütahya Porselen, tüm tavaları özenle işleyerek üretir.

Uygun Fiyatlı Tavalar

Farklı özelliklere sahip tavalar, fiyat konusunda farklı alternatifler sunar. Tava fiyatları, pek çok faktör tarafından belirlenir. Tavanın hangi malzemeden elde edildiği, boyutu, şekli, tasarımı fiyat konusunda oldukça önemlidir. Demir döküm ve granit tavalar dayanıklı yapıları ile ön plana çıkar. Diğer çeşitlere nazaran daha yüksek fiyatlara sahiptir. Basit yemekleri pişirmek için kullanılan çelik ve teflon tavalar ise daha uygun fiyatlıdır. Tavanın hangi amaçla kullanılacağı da fiyatı belirlerken göz önünde bulundurulur. Yalnızca yemek pişirirken kullanılan tavalar ile sunum tavaları farklı fiyatlara sahiptir. Sunum tavaları, masalarda estetik bir görüntü oluşturmayı sağladığı için daha yüksek fiyatlıdır. Grill tavaları hem pişirme hem de sunum için kullanarak çift yönlü avantaj elde edebilirsiniz. Küçük, orta ve büyük olarak sınıflandırılan tavalar, boyutlarına göre de fiyatlandırılır. Küçük porselen tava, tek kişilik yemekler hazırlamak için tercih edilir. Büyük ve orta tavalar ise kalabalık softalar için idealdir ve daha hesaplı fiyatları ile ön plana çıkar. Özel amaçlar için kullanılan tavaları da Kütahya Porselen farkı ile bulabilirsiniz. Sadece balık pişirmek için kullanılan balık tavaları, 5 katmanlı yapıya sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü kullanım imkanı sunar ve fiyat olarak daha yüksek olabilir. Sütlük veya sosluk şeklinde üretilen daha küçük tavalar, tek kişilik kullanımlar için uygundur. Fiyat olarak da oldukça uygundur. Kısa süre içinde lezzetli soslar pişirmeye ve süt kaynatmaya yarar. Çok fonksiyonlu özelliklere sahip tavalar, daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Örneğin; granit tava yanmaz, yapışmaz, çizilmez, ısıyı eşit dağıtma gibi pek çok özelliğe sahiptir. Daha kullanışlı ve avantajlı olduğu için fiyat performans açısından yüksek verim sunar. Kütahya Porselen, oldukça fazla tava modeline sahiptir. Her bütçeye hitap eden tava çeşitlerini kolayca bulabilirsiniz. Hem kaliteli hem uygun fiyatlı tava modelleri, Kütahya Porselen’de.

Daha fazla... Gizle
KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit