Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Cezve

Türk kahvesi geleneğinin vazgeçilmezi olan cezve, günümüzde oldukça farklı çeşide sahiptir. Yemekten sonra lezzetli kahveler pişirmek için kaliteli cezveleri kullanabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle kahve makineleri çıkmış olsa da, gelenekselliği sevenler cezveleri tercih etmeye devam ediyor. Bununla birlikte sadece kahve pişirmek için değil, bitki çayı gibi sıcak içecekleri hazırlarken de kullanılabilir. Mutfakların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Çelik, bakır gibi uzun yıllardır kullanılan cezvelerin yanına farklı materyallerden elde edilenler de eklenmiştir. Ocaklarda kullanıldığı gibi kum veya sobada da kullanılabilir. Bunun için farklı seçenekleri tercih etmek daha doğru olur. Sütlük olarak da kullanılabilen cezveler, ısıya dayanıklı üretilir. Çabuk kaynamaya ve yanmaya eğilimli olan süt için özel olarak tasarlanan cezveler vardır. Çeyizlerde ve evlerde önemli bir yere olan cezve takımı, farklı lezzetleri sağlıklı bir şekilde pişirmenizi sağlar. Hazırlanacak içeceğe uygun modeli tercih etmek oldukça önemlidir.

Cezve Çeşitleri

Günümüzde cezveler için oldukça fazla renk ve model vardır. Görüntüleri ile mutfak tezgahlarına estetik bir hava katarlar. Eğer renkli tasarıma sahip cezve tercih edecekseniz, granit olanlara göz atabilirsiniz. Aynı zamanda granitin kalitesi sayesinde uzun ömürlü kullanım yapabilirsiniz. Çizilmez özelliği ile ön plana çıkar ve yanma yapışma yapmaz. Süt ve sos pişirmek için de oldukça uygundur. Porselen cezve de hem görüntüsü hem de işlevleri ile beğeni kazanır. Oldukça kaliteli ve dayanıklı malzemelerden elde edildiği için uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Aynı zamanda şık tasarımı ile tezgahlarda rahatlıkla muhafaza edilebilir. Sunum esnasında kullanılacak bir cezve aranıyorsa, porselen olanlar arasında seçilebilir. Soba ve mangal gibi yerlerde kullanmak için bakır cezveler uygundur. Kolay ısınması ve temizlenmesi, pratik bir kullanım imkanı sunar. Ocak üzerinde kullanılacaksa çelik cezve önerilir. Çelik cezveler, kolay kir tutmaz. Bu sayede kolay bir şekilde temizlenebilir. Sağlam yapısı, darbelere ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Farklı bir model olarak karşımıza çıkan pirinç cezve, daha nostaljik ve ağır bir yapıya sahiptir. İçeriğindeki karışım materyallerden dolayı pirinç cezve, geç ısınıp geç soğur. Uzun süre ılık kalması veya sıcaklığını koruması gereken içecekler için idealdir. Ağır ağır pişmesi gereken kahve ve içecekler için de kullanılabilir. Dayanıklılık konusunda oldukça iyi bir seçimdir.

Cezve modelleri genellikle elde edildikleri materyale göre sınıflandırılır. Bunun dışında cezvenin boyutu, tasarımı, rengi de modelini belirlerken etkilidir. Kalabalık aileler için daha büyük cezveler idealken, tek kişilik evler için küçük olanlar yeterlidir. Sadelikten ödün vermeyenler, düz renkli ve desensiz cezveleri tercih edebilir. Daha gösterişli ve geleneksel bir tarzınız varsa şekilli, desenli, renkli modellere yönelebilirsiniz. Cezve sapı, el yakmayan materyallerden elde edilenleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü uzun süre sıcağa maruz kalan cezve, elinizin yanmasına neden olabilir. Bu yüzden sapında özel olarak el yakmayan malzemeler kullanılmalıdır. Bu sayede hem kendinizi koruyabilirsiniz hem de cezvenizin kullanım ömrü uzun olur. Kütahya Porselen’de en işlevli özelliklere sahip cezve modellerini görebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun cezveye, kaliteli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Cezve Özellikleri

Farklı işlevler için kullanılan cezve, büyüklük olarak da farklı seçeneklere sahiptir. Kullanım amacınıza, ne kadar kahve pişireceğinize göre seçim yapabilirsiniz. 2, 4, 6 kişilik gibi cezvelere Kütahya Porselen sayesinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca tekli satın alabileceğiniz gibi cezve seti modelleri sayesinde daha avantajlı bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Cezve setlerinde farklı boyutlarda birden fazla cezve bulunur. Bu sayede kullanım amacınıza yönelik en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda daha uygun ve hesaplı bir fiyata sahiptir. Cezve seçimi yaparken bazı özelliklere dikkat etmelisiniz. Örneğin; hangi materyalden elde edildiği pişireceğiniz şeye uygun olup olmadığını belirler. Sap kısmı ergonomik tasarlanan ve rahat kavranan modeller daha pratiktir. Cezve haznesinin büyüklüğüne göre sapı, kısa veya uzun olarak üretilir. El yakmayan malzemelerden elde edilmesi de çok önemlidir. Porselen kahve cezvesi, Kütahya Porselen farkı ile oldukça ergonomik bir tasarıma sahiptir. Böylece işlevli ve avantajlı bir kullanım imkanı sunar. Tezgahta veya mutfak dolaplarında muhafaza etmek için uygundur. Küçük olmaları sayesinde cezveler, küçük alanlarda bile depolanabilir. Aynı zamanda kullanım açısından konfor ve kolaylık sağlar.

Çeşitli materyallerden elde edilen cezveler, farklı özelliklere ve işlevlere sahiptir. Çeliğin kolay çizilmeyen yapısı, sık tercih edilmesini sağlar. Granitin darbelere ve ısıya dayanıklı olması, uzun ömürlü kullanım imkanı verir. Bakır ve pirinç cezveler ise farklı pişirme alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca özel sofralar ve nostaljik ortamlar için uygundur. Cezve boyutları, tasarımı, kullanım alanı seçim yaparken kolaylık sağlar. Her modelin kendine has özellikleri olduğu için farklı ihtiyaçlara hitap eder. Profesyonel mutfaklarda farklı materyalden elde edilen cezveler mutlaka yer almalıdır. Bireysel mutfaklarda da cezvenin oldukça önemlidir. Özellikle Türk kahvesinin kültürümüzdeki yeri düşünülünce, lezzetli kahveler pişirmek için doğru cezve seçmek gerekir. Uzun ömürlü, kaliteli ve güvenilir kullanım için Kütahya Porselen cezve modellerine göz atabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi arasından ihtiyacınıza uygun cezveyi kolayca bulabilirsiniz.

Cezve Fiyatları

Teknolojinin gelişmesi ile farklı materyallerden cezve üretilmeye başlamıştır. Bu da geniş bir çeşitliliğe sebep olmuştur. Farklı amaçlar için farklı alanlarda cezveler kullanılmaktadır. Granit, çelik, bakır, seramik gibi çeşitlere sahip cezve, farklı fiyatlara sahiptir. Cezve fiyatları bazı faktörlerden etkilenir. Hangi materyalden elde edildiği cezvenin fiyatı belirlemede en etkili faktörlerdendir. Kullanılan malzemenin kalitesi, dayanıklılığı gibi özellikler fiyatlara doğrudan yansır. Çünkü kullanım ömrü buna bağlı olarak değişir. Daha dayanıklı malzemeler sayesinde daha uzun ömürlü kullanım yapmak mümkündür. Porselen cezve modelleri hem kaliteli hem de şık olduğu için yüksek fiyatlara sahip olabilir. Cezve üretimi esnasında ne kadar materyal kullanıldığı da önemlidir. Yani cezvenin büyüklüğü fiyatlar arasında değişiklikler görülmesine neden olur. Ayrıca materyallerin kimyasal içerikleri de ne kadar kullanılması gerektiğini etkiler. Bu da fiyatların değiştiği anlamına gelir. Küçük cezveler daha düşük fiyatlara sahiptir. Büyük olanlar ise daha fazla kahve pişirme imkanı verir ve fiyat bakımından daha avantajlıdır. Cezvenin üretim aşaması da fiyatı belirleyen faktörler arasındadır. Kolay işlenen malzemelerden elde edilmişse daha uygun fiyatlara sahiptir. Daha uzun sürede ve zor işlenen materyaller, yüksek fiyatlara sahiptir.

Son dönemlerde sık tercih edilen porselen cezve, özellikle çeyizlerde kullanılır. Kız isteme törenlerinde ve özel günlerde şık görüntüsü ile beğeni kazanır. Porselen cezve fiyatları, modele ve tasarıma göre değişiklik gösterir. Düz ve sade tasarıma sahip olanlar daha uygun fiyatlıdır. Gösterişli, renkli, desenli seçenekler ise daha dikkat çekici olduğundan yüksek fiyatlarla sunulur. Cezvenin sapı da fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Ek malzemeler kullanılarak üretilir; çünkü el yakmaması önemlidir. Özel olarak tasarlanan cezve sapları, estetik bir görünüm kazandırma işlevine de sahiptir. Birbirinden farklı cezve modellerine Kütahya Porselen sayesinde göz atabilirsiniz. Oldukça fazla ürüne sahip olduğu için her bütçeye hitap eder. Aradığınız özellikteki cezveyi uygun fiyata bulabilirsiniz. Kalite, hesaplılık ve güvenilir kullanıma bir arada sahip olabilirsiniz.

Devamı.. Gizle
KARGO BEDAVA 400 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit