Kapat
Üye Girişi
Kapat
Sepetim

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
FİLTRELE
SIRALAMA
SIRALAMA
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tencere Seti

Mutfakların vazgeçilmezi olan tencereler, Kütahya Porselen kalitesi ile sizlere sunuluyor. Daha sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmek için tencere setleri ön plana çıkmaktadır. Farklı boyutlardaki seçenekler ile her türlü yemeği kolayca pişirebilirsiniz. Hem profesyonel mutfaklarda hem de ev mutfaklarında tencere, en önemli araçlardan biri olarak karşımıza çıkar. Teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün yeni modeller üretilmektedir. Sağlıklı ve kıvamlı yemekler pişirmek için doğru ve kalite tencere seti kullanmak oldukça önemlidir. Bunun için Kütahya Porselen kalitesine sahip modellere güvenebilirsiniz. Kendinize uygun tencereleri rahatlıkla bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Kullanışlı ve şık tasarıma sahip pek çok model, farklı yemekleri pişirmek için kullanılabilir. Farklı materyallerden, farklı boyutlarda, farklı renklerde üretilen tencere setleri, mutfakta her ihtiyacınızı karşılamaya hazır. Yemeklerin pişme süresini, lezzetini, kıvamını etkiler. Bu nedenle sağlıklı ve kaliteli tercihler yapmak son derece önemlidir. Hem uzun ömürlü kullanım hem de kaliteli seçenekler için Kütahya Porselen’in tencere setlerine göz atabilirsiniz.

Tencere Seti Modelleri

Her yemek için farklı tencereleri kullanmak, daha lezzetli yiyecekler elde etmenizi sağlar. Örneğin pilavlar için daha geniş ve yapışmaz tencereler uygundur; etli ve sulu yemekler için ise daha derin tencereler tercih edilir. Yani tencerenin şekli ve boyutu, yemeğin pişim aşamasında oldukça önemlidir. Tencerenin hangi malzemeden yapıldığı da seçim yaparken göz önünde bulundurulur. Granit, çelik, döküm, volkanit gibi farklı tencere modelleri, farklı ihtiyaçlar için ön plana çıkar. Çizilmez ve yapışmaz özelliği ile beğeni kazanan granit tencere seti, uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Özellikle pilav, kızartma gibi yemekleri pişirmek için tercih edebilirsiniz. Ayrıca yanmaz, yapışmaz ve çizilmez özellikte olduğu için sağlığınızı da tehdit etmez. Yalnız, %100 gerçek granit kullanılarak üretilen tencereleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Granit kaplama tencereler, sağlığınızı tehdit eder. Kütahya Porselen, tamamen gerçek granit taşından elde edilen tencereler sunarak sizlere kaliteli bir kullanım imkanı verir. Döküm tencereler ise, daha çok kendi suyuyla pişen et ve sebze yemekleri için tercih edilir. Az yağlı ya da yağsız yemek pişirmek isteyenler için tencere seti döküm, oldukça sağlıklı bir seçenektir.

Mutfaklarda en çok kullanılan tencerelerden olan çelik tencere ise, paslanmaz özelliği ile ön plana çıkar. Isıyı kısa sürede iletme özelliğine sahip olan çelik sayesinde daha kısa süre içinde yemek pişirebilirsiniz. Tencere seti çelik arayışında olanlar için Kütahya Porselen oldukça fazla modele sahiptir. Farklı ebatlarda çelik tencereler ile her türlü yemeği lezzetli bir şekilde pişirme imkanına sahip olabilirsiniz. Şık kapak ve kulp tasarımlarına sahip tencere setleri, kullanışlılığın yanında estetik bir görünüm de sunuyor. Lezzetli yemekler pişirmek için pişireceğiniz yemeğe uygun tencereyi tercih etmelisiniz. İlk olarak hangi malzemeden üretildiği ve sonrasında büyüklüğü, şekli gibi özelliklerini incelemelisiniz. Kaliteli materyallerden üretilen tencereleri; ister tekli ister set halinde satın alabilirsiniz. Her ihtiyaca ve zevke uygun tencere modelleri, kalite ile bir araya geliyor. Doğallık ve sağlık konusunda güvenebileceğiniz tencereleri Kütahya Porselen’de bulabilirsiniz.

Tencere Seti Özellikleri

Tencereler, genel olarak üretildikleri malzeme bazında birbirinden ayrılır. Tencere seti önerileri konusunda, bu özelliklere bakarak seçim yapılabilir. Çelik, granit, döküm olmalarına göre sınıflandırılır. Bu da, kullanılan malzemenin tencere seçiminde ne kadar önemli olduğunu gösterir. Çünkü materyale bağlı olarak tencerelerin özellikleri birbirinden farklıdır. Bu özellikler kısaca şöyle anlatılabilir:

  • Granit: Doğal bir taş olan granitten elde edilir. Bu yüzden çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Kanserojen madde içermediğinden sağlıklı yemekler pişirmeyi sağlar. Yüksek ısıya karşı dayanabildiği için uzun sürede pişen yemekler için idealdir. Yanma ve yapışma yapmaz. Oldukça kolay bir şekilde temizlenir. Isıyı eşit seviyede dağıtarak yemeklerin daha kıvamlı pişmesini sağlar.
  • Çelik: Isıyı çabuk ilettiği için uzun sürede pişen yemekleri hızlıca pişirmeyi sağlar. Pek çok yemek çeşidini pişirmek için uygundur. Isıyı uzun süre hapsederek yemeklerin uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Paslanmaz çelikten elde edildiği için uzun süre güvenle kullanılabilir. Tüm ocaklarda ve kapaksız bir şekilde fırında kullanılabilir.
  • Döküm: Hammaddesi demirdir ve hiçbir kanserojen madde içermemesi ile ön plana çıkar. Oldukça uzun yıllardır mutfaklarda kullanılır ve son derece dayanıklıdır. Yemeklere demir takviyesi katma özelliğine sahiptir. Yani daha sağlıklı ve bazen aromatik yemekler pişirebilirsiniz. Isıyı homojen dağıtarak yemeklerin kıvamlı olmasını sağlar. Isı kayıplarını önleyerek daha verimli ve kısa süre içinde yemek hazırlamanıza yardımcı olur. Fırında kullanım için en uygun seçenektir.

Mutfaklarda en sık kullanılan bu üç tencere modeli, pişirilecek yemeğe göre tercih edilebilir. Her yemek için farklı ve uygun tencereyi kullanmak daha lezzetli sonuçlar elde etmenizi sağlar. Tencere seti çeyiz modelleri için Kütahya Porselen’in birbirinden özgün tasarımlarına bakabilirsiniz. Set halinde alabileceğiniz gibi ihtiyacınıza göre tekli de alabilirsiniz. 7 parça tencere seti, özellikle çeyiz alışverişi yapanlar için oldukça hesaplıdır. Renk, malzeme, büyüklük gibi özelliklere bakarak seçim yapabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesine sahip olduğu için tencere ihtiyacınızı, ideal şekilde karşılamanızı sağlar. Bu sayede mutfakta hem kaliteli hem uzun ömürlü kullanım yapabilir, hem de lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz.

Tencere Seti Fiyatları

Sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmek için tercih edilen tencereler oldukça önemlidir. Bu nedenle satın almadan önce iyice araştırmak gerekir. Tencere fiyatları da seçim yaparken göz önünde bulundurulan kriterlerden biridir. Bazı faktörlere göre tencerelerin fiyatları değişiklik gösterir. Öncelikle hangi materyalden üretildiğine bağlı olarak farklı fiyatlandırılır. Çelik tencereler ile granit olanlar arasında fiyat farkları görülür. Tencerenin büyüklüğü de fiyatı belirlemede önemlidir. Tencere seti büyük boy modeller, daha yüksek fiyatlara sahiptir. Zor pişen yemekler ve daha fazla yemek pişirmek için büyük boy olanlar uygundur. Yani fiyat performans açısından değerlendirildiğinde oldukça avantajlıdır. Tencere seti küçük olanlar ise genellikle az sayıda kişinin yaşadığı evlerde tercih edilir. Sos, iç harç gibi yemekleri hazırlamak için küçük tencereler idealdir. Fiyatları da son derece uygundur. Tencere setinin kaç parçadan oluştuğuna bağlı olarak, fiyatlar arasında farklılıklar söz konusudur. Tencere fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise rengi ve tasarımıdır. Sade ve klasik tasarımlılar daha uygun fiyatlara sahiptir. Çeyizler için özel olarak tasarlanan renkli ve desenli modeller de vardır. Kütahya Porselen, oldukça fazla modeli kaliteli bir şekilde sunar. Geniş ürün yelpazesi içinden bütçenize ve zevkinize uygun modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Tencerelerin kalitesi, fiyat konusunda belirleyici bir role sahiptir. Gerçek ve doğal malzemelerden elde edilen, ustaca işlenen tencereler kalitelidir. Kaplama tencereler, düşük fiyatları ile kullanıcıları çekmeye çalışır; fakat kısa süre içinde kullanılamaz hale gelir. Ayrıca kalitesiz malzemelerden elde edildikleri için sağlığınızı da tehdit eder. Kütahya Porselen, kalite konusunda başarısını kanıtlamış ve kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Kalitesinin yanında, her bütçeyi düşünerek üretim yapar. Tencere seti tavsiye olarak Kütahya Porselen, geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Hem bütçenizi korumak hem de ihtiyacınıza en uygun, kaliteli tencerelere sahip olmak için güvenle tercih edebilirsiniz.

Daha fazla...Gizle

KARGO BEDAVA 150 TL ve üzeri
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256 Bit SSL & 3D secure
KIRIK PARÇA GARANTİSİ Kırılan parçalarını tek tek temin edebilirsiniz
TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ Peşin Fiyatına 4 Taksit